ח''כ פורר במזבח יהשע בן נון: "טיולים של בתי ספר צריכים להגיע לכאן" - 0404
ח רועי חדי

ח"כ פורר במזבח יהשע בן נון: "טיולים של בתי ספר צריכים להגיע לכאן"

יו"ר צוות המשא ומתן של מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, לקח פסק זמן מהדיונים והגיע יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לבקר במזבח יהשע בן נון שלמרגלות הר עיבל שבשומרון.

ח"כ פורר דיבר במקום על חשיבותו ואף קרא להפוך אותו למקום שכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל יוכלו להגיע להכיר ולגעת.

לדבריו: "אנחנו כאן נוגעים בשורשי הקיום של עם ישראל מחובתנו לתת את האפשרות לכל ילד וילד להכיר ולגעת במקום הזה מזבח יהשע בן נון, לכל ילד וילדה. אם זה בטיולים של בתי ספר, אם דרך הלימודים. לגעת ולהבין את צדקת הדרך שלנו. עד כמה אנחנו יושבים כאן מכוח הזכות, ולא בזכות הכוח. אני לא יודע איפה אנחנו נהיה, קואליציה או אופוזיציה אבל איפה שאנחנו לא נהיה את העניין הזה צריך להוביל. אין צודק מזה שהמקום הזה יהפוך למקום שכל ילד ישראלי תייר ותיירת יכירו. לבקר ולהבין מה השורש של עם ישראל בארץ ישראל".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, חיזק את דבריו וקרא להפיכתו לאתר מורשת לאומי: "אנחנו מגיעים לכאן ומתחברים לשורשים העמוקים ביותר של העם היהודי, מתחברים לסלע קיומנו, לא כמטאפורה. אלא כפשוטו. וגם אנחנו בתקופה הזו, שואבים מאותם שורשים, מספר התנך, ממקומות כמו מזבח יהשע בן נון, את הכח שלנו, לצאת החוצה וליישב את הארץ. אני מאחל שהממשלה הבאה תתחיל בכל הכח בבניין הארץ, אין דבר חשוב יותר מלהביא כל תלמיד לכאן למזבח יהשע בן נון, להתחבר לכאן. מזבח יהשע בן נון צריך להיות אתר מורשת לאומי ובין לאומי".

מזבח יהשע בן נון נחשף עי הארכיאולוג פרופ אדם זרטל כמעט בשלמותו. יושב על השלוחה הצפונית – מזרחית של הר עיבל שבשומרון, פרופ זרטל ז"ל זיהה אותו עם המזבח המתואר בספר דברים, פרק כ"ז, פסוקים א'-י', ובספר יהושע, פרק ח' כחלק מרכזי ממעמד הברכה והקללה. שם נכתב: "אָז יִבְנֶה יְהוֹשֻׁעַ מִזְבֵּחַ לַה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל בְּהַר עֵיבָל…"

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]