ישראל אישרה הכנסת רכבים משוריינים לרשות. ראש מועצת שומרון: "הפקרות מוחלטת של חיי אדם" - 0404
ישראל אישרה הכנסת רכבים משוריינים לרשות. ראש מועצת שומרון:

ישראל אישרה הכנסת רכבים משוריינים לרשות. ראש מועצת שומרון: "הפקרות מוחלטת של חיי אדם"

לאחר שנים רבות שישראל לא אישרה, קיבלה הרשות רכבים משוריינים מהאיחוד האירופי. מדובר בעשרה כלים שיעברו למנגנוני הביטחון הערבים. הם יוכנסו לשטחי יהודה ושומרון דרך ירדן באישורה של ישראל.

בשנים האחרונות סירבה ישראל פעמים רבות לדרישת הרשות להכניס את המשוריינים לצורך פעילות המנגנונים המסכלים בעזה.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "הפקרות מוחלטת של חיי אדם, ולקיחת סיכון בלתי מתקבל על הדעת, הן של חיי חיילי צה"ל והן של חיי התושבים ביהודה ושומרון, כל בר דעת מבין שלספק רכבים משוריינים שעליהם מקלעים למחבלים במדים, זו החלטה שעלולה לעלות בדמים רבים. רבים מהפיגועים ביהודה ושומרון, בהם נרצחו חיילים ואזרחים יהודים התבצעו עי או בסיוע חיילי פת"ח או שוטרים של הרשות.

עדו זולדן, הרב מאיר חי, בן יוסף לבנת, אביתר בורובסקי ועוד רבים שנרצחו עי שוטרים ערבים או עי השב"כ הערבי. מדהים שאותם אנשים שככיכבו בהפגנות "אל תתנו להם רובים" בימי אוסלו, נותנים להם היום שריוניות. אני קורא למי שקיבל את ההחלטה האומללה הזו להתעשת ולחזור בו. לאחר שנמנעו מהשלמת פערים בצרכי בטחון ביו"ש בסך 400 מליון שח, קיצצו בכוחות, עכשיו גם נותנים לאויב שריוניות. לא ייאומן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]