בית משפחת הרצליך בתפוח מערב נהרס. אב המשפחה: "למחבלים נותנים אפשרות להתגונן מהריסה - לנו לא" - 0404
בית משפחת הרצליך בתפוח מערב נהרס. אב המשפחה: איתן שויבר

בית משפחת הרצליך בתפוח מערב נהרס. אב המשפחה: "למחבלים נותנים אפשרות להתגונן מהריסה – לנו לא"

בית משפחת הרצליך בגבעת תפוח מערב שבשומרון נהרס היום (שלישי) על ידי כוחותינו. בית המשפחה נבנה על אדמות שלא מוגדרות אדמות סקר או אדמות מדינה ועל אף שזו לא קרקע פרטית עם בעלות מוכחת, ע"פ דוח המאחזים של עו"ד טליה ששון – הם מוגדרים אוטומטית כאדמות פרטיות.

משה הרצליך, אב המשפחה: "שמישהו יראה לי שיש פסק דין שצריך להרוס את הבית שלי. כשבית משפט רוצה לתת פסק דין. הוא מדייק ואומר מה רוצים שיהרסו. אנחנו יודעים את זה מהמחבלים. עד שהורסים להם בית אז רושמים, נותנים להם אפשרות להתגונן. כאן אין צו הריסה אז אי אפשר להתגונן". 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אני קורא לשרי הממשלה לעצור את ההרס. על ההרים הסמוכים מאות בתים ערבים לא חוקיים והממשלה מתרכזת בבית בודד של יהודים ועוקרת אותו על יושביו. הממשלה הלאומית החדשה שנבנית בימים אלו צריכה לשקול מחדש את המדיניות שלה בנושאים אלו, שאינה רלוונטית לממשלת ימין. יש לזנוח את דרך הפינויים וההרס".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]