אחרי שצה״ל הסיר מהטפסים ״אבא ואמא״ בגלל הומואים - קריאה לחיילים למחוק ״הורה 1״ ו״הורה 2״ - 0404
אחרי שצה״ל הסיר מהטפסים ״אבא ואמא״ בגלל הומואים – קריאה לחיילים למחוק ״הורה 1״ ו״הורה 2״

אחרי שצה״ל הסיר מהטפסים ״אבא ואמא״ בגלל הומואים – קריאה לחיילים למחוק ״הורה 1״ ו״הורה 2״

‏צה״ל ממשיך ללכת שמאלה ומקצין והחליט לקבל את בקשת ארגוני ההומואים והלסביות ומחק מטפסי הגיוס לצבא את ההגדרה ״אבא״ ו״אמא״ ובמקומם, במקום שמצריך השארת פרטי ההורים, מצוין ״הורה 1״ ו״הורה 2״. העיתונאי צחי דבוש, שפרסם את הידיעה בגל״צ, ציין כי ההחלטה באה כדי שלא לגרום מבוכה למלש״בים ומלש״ביות ממשפחות הומואים ולסביות.

מנגד, ההחלטה פוגעת דווקא ברוב מוחלט של החיילים, לאחר שהורים טבעיים כבר לא רשומים בטופס.

בארגון צו 1 קוראים לחיילים למחוק את המילים ״הורה 1״ ו״הורה 2״ ובמקומן לציין ״אבא״ ו״אמא״.

 

עידן לוי, רכז הפעילים של ארגון צו 1: "שוב הרוב הדומם המסורתי-יהודי נתקל באג'נדות שנוגסות בכל חלקה טובה בצה"ל על הגב של החיילים. אנו קוראים לכל מלש"ב למחוק את 'הורה 1' ו'הורה 2' מהשאלון ולכתוב 'אבא' ו'אמא'. מי שנתקל באלימות להט"בית בלשכת הגיוס יתקשר למוקד של צו 1: 0544287275״.

מ'תורת לחימה' למען צה"ל כצבא יהודי מנצח נמסר:"מזעזע לראות איך צה"ל נכנע לתכתיבים והבניות פרוגרסיביות של ארגוני הלהט"ב. האם כעת גל"צ תשנה את התכנית של יום שישי ל'קולה של הורה 2?' על צה"ל לחדול מלעסוק בהבניות. לא יתכן שהתרבות הישראלית תעוצב בידי הצבא ללא דיון ציבורי, זהו אינו תפקידו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]