סופית: מתניהו אנגלמן הוא מועמד הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה - 0404
סופית: מתניהו אנגלמן הוא מועמד הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה מתוך אתר המל"ג

סופית: מתניהו אנגלמן הוא מועמד הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה

לאחר דין ודברים, כלל מפלגות הקואליציה הגיעו להסכמה והחליטו כי מועמד הקואליציה היחיד לתפקיד מבקר המדינה יהיה רו"ח מתניהו אנגלמן. מנגד, בחרה האופוזיציה את נספח צה"ל לשעבר בארה"ב, אלוף (במיל') גיורא רום, כמועמד מטעמה לתפקיד.

למרות שהקואליציה העמידה היום (שני), גם את עורכת הדין מיכל רוזנבוים ביחד עם אנגלמן כמועמדת לתפקיד, החליטו חברי הקואליציה להתמקד במועמד אחד, זאת כיוון שהאופוזיציה מתמקדת גם היא במועמד אחד. מטעם הדברים החליטה עו"ד רוזנבוים שלא להגיש את מועמדותה לתפקיד. 

ההצבעה החשאית לבחירת מבקר המדינה הבא תיערך במליאת הכנסת ב-03.06.19 (יום שני, כ"ט באייר).

אנגלמן הוא מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במינהל עסקים – שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. משנת 2010 כיהן מתניהו אנגלמן כמשנה למנכ"ל הטכניון, עד שמונה לתפקיד המנכ"ל בתחילת 2014. קודם לכן היה מנכ"ל מ.מ. שהם, סמנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה בירושלים ומנהל סניף ירושלים במשרד רואי החשבון "פאהן, קנה ושות".

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם עו"ד רוזנבוים והביע הערכה רבה על החלטתה שלא להגיש את מועמדותה לאור צרכי הקואליציה להתגייסות בעד מועמד אחד לתפקיד המבקר.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]