אדלשטיין ביום השנה לאסון נחל צפית: ״מורשתם של הנספים מצווה עליכם ללכת בדרך ה׳מעבר׳ ולעולם לא להסתפק בלהיות רק ׳בסדר׳״ - 0404
אדלשטיין ביום השנה לאסון נחל צפית: ״מורשתם של הנספים מצווה עליכם ללכת בדרך ה׳מעבר׳ ולעולם לא להסתפק בלהיות רק ׳בסדר׳״

אדלשטיין ביום השנה לאסון נחל צפית: ״מורשתם של הנספים מצווה עליכם ללכת בדרך ה׳מעבר׳ ולעולם לא להסתפק בלהיות רק ׳בסדר׳״

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין, השתתף ביום השנה לאסון המכינה בנחל צפית אשר אירע ב-26 באפריל 2018, ובו נספו תשע נערות ונער, תלמידי המכינה הקדם-צבאית בני ציון שלוחת תל אביב ומועמדים ללימודים במכינה. 

אדלשטיין: "במלאת שנה לאסון בנחל צפית בו נספו תשע נערות ונער פגש אדלשטיין כ3000 חניכי המכינות הקדם צבאיות בכנס בירושלים. למה המכינה מכינה אותנו? לא רק לצבא. המכינה היא תמרור שעוצר אתכם בצומת שמתפצלת לשתי דרכים. דרך ה׳בסדר׳ ודרך ה׳מעבר׳.

הצבא הוא דוגמא טובה. יש חייל שהוא באמת בסדר גמור. המפקדים שלו מרוצים, הוא עושה מה שצריך, אין תלונות. אבל יש גם חייל שהוא ׳מעבר׳. זה לא פשוט לעשות מעבר. וזה לא תמיד קל למפקדים ולמערכת להתמודד עם חייל שהוא מעבר. ובכל זאת, אני מסתכל עליכם ורואה אלפי חניכי מכינה שהם דור העתיד של ה׳מעבר׳.

מעבר בצבא, בלימודים, בעבודה, במעורבות פוליטית. בעוד 20 שנה בני הדור שלי כבר לא ישבו בהנהגת המדינה. אבל אתם כן. ואני יודע שאם תלכו בדרך חבריכם שכבר לא איתנו, שעוד לפני שהגיעו למכינה כבר התנדבו והצטיינו בספורט ובלימודים ועשו כל כך הרבה מעבר, יש לנו על מי לסמוך.

בעוד 20 שנה אתם תנווטו את המדינה הצעירה שלנו ותמשיכו להוביל את מה שאבותינו חלמו עליו במשך אלפי שנים- לקבוע את עתידנו במו ידינו".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]