על רקע הסחטנות של ליברמן - עדיף ללכת לבחירות חדשות ושהעם יקבל את מבוקשו - 0404
על רקע הסחטנות של ליברמן – עדיף ללכת לבחירות חדשות ושהעם יקבל את מבוקשו

על רקע הסחטנות של ליברמן – עדיף ללכת לבחירות חדשות ושהעם יקבל את מבוקשו

כך אי אפשר להתנהל. אדם אחד בלבד, שבקושי הצליח להכנס לכנסת, מחזיק מיליונים בידו ומתנהל כאילו שעם ישראל המליך אותו לנהל כאן את העניינים.

אביגדור ליברמן הוא האיום המרכזי להליכה נוספת לבחירות, אחרי שגרם להקדמת הבחירות האחרונה. ליברמן, הוא האיום המרכזי על בזבוזי מילארדים נוספים והוא היחיד העלול להרוס את ממשלת הימין. הגיע הזמן לומר את האמת – אסור לתת לאביגדור ליברמן את מלוא דרישותיו. חלקן, מסוכנות לעם ישראל ונוגדות את תפיסת עולמו. עובדתית, הרוב לא בחר במפלגתו הקטנטנה והזניחה.

ליברמן, מבקש לשלוט בעצם בהכל: הוא דורש את ראשות וועדת הפנים ומבחינתו צריך לוותר על בדיקות קפדניות כדי לדעת האם העולה החדש לארץ הוא יהודי. דרישת ליברמן מסוכנת לישראל. ברור מה עומד מאחורי דרישתו. ליברמן בונה על הקול של חבר העמים, כי מעבר לזה אין לו כמעט כלום. מבחינתו עוד ועוד עולים מחבר העמים ישאירו אותו בעתיד בפוליטיקה הישראלית, גם אם מדובר בפגיעה ביהדות. הזוי. ממש הזוי.

ליברמן לא מוכן לפשרות ב״חוק הגיוס״. כלפי חוץ זה נשמע יופי, כי הרי כולנו רוצים לראות את כולם בצבא, אך הציבור לא מבין בדיוק במה מדובר וסבור שליברמן בעצם מכשיר את כניסת החרדים כולם לצה״ל. זה ממש לא נכון. מדובר כאן בכסף. אם לא יילכו, יצטרכו לשלם והתשלום הזה בסופו של דבר יעלה לכולנו כסף, מאחר והממשלה תמצא פטנט מהיכן לגייס את הכסף. ״חוק גיוס״ אמיתי צריך להביא לכך שכל מי שצריך להתגייס ומתחמק מגיוס, לא יוכל לעשות זאת – חרדים וחילונים.

ליברמן ממשיך את ססמאות עזה והטרור וטוען כי אינו מוכן להתפשר. ליברמן, ששכח שעם ישראל הודה ליושב במרומים שהוא סיים את תפקידו כשר ביטחון, לא רוצה לראותו שוב באותו התפקיד. מי שכשל בתפקידו באחד מהתפקידים החשובים ביותר במדינת ישראל, לא צריך לשוב לשם. מה עשה ליברמן בתפקידו כשר ביטחון? תחתיו, צה״ל בזבז מיליונים לשינוי ״מגדרי״ – להכנסת אג׳נדות שמאל הזויות, לשילוב נשים בטנקים – שילוב שכשל מיידית, לניסיון האישי שלו לסגור את מכינת עלי, שייצרה לעם ישראל גיבורים של ממש. לא גיבורים בסיפורים, אלא גיבורים שמסרו נפשם למען כולנו. את זה הוא שאף ועדיין שואף לסגור. דתיים, לא באים טוב לליברמן. ליברמן, גם היה שותף מלא לכסף הקטארי, למבול של רקטות ולהכנסת דלקים. שלא יספר לנו סיפורים. ליברמן טוב בדיבורים, אך רחוק מאוד מנקודות במעשים… ולא אפרט שוב את בדיחת הנייה וה-48 שעות.

ליברמן, פוגע בשבת. הוא היה השר היחידי שהקפיד, אבל ממש הקפיד, להוציא הודעות לתקשורת בתוך השבת. כדי לעשות דווקא. שרים, משתדלים להמתין עם הודעות עד לצאת השבת ואילו ליברמן הקפיד פעמים רבות להוציא הודעות לתקשורת כשעה-שעתיים לפני שבת. הוא גם ״הדליק״ ו״תדלק״ ברעל ההדתה את העיר אשדוד ומעודד פתיחת עסקים בשבת, בניגוד גמור לרצון רוב עם ישראל. ליברמן יודע זאת, אבל שם קצוץ על כולם, כי מבחינתו, רבים מיוצאי חבר העמים מעדיפים שבת פרוצה, כמו בחו״ל ואם אפשר גם אוכל לא כשר. גם הגיור לא בדיוק מעניין אותו וגם שם הוא מחפש רפורמות. העיקר לדאוג לציבור שלו. למיעוט שעוד שומר עליו בכנסת. קטן על ליברמן. הוא קובע. מבחינתו.

ליברמן גם רוצה ים של כסף לפנסיות. גם אנחנו רוצים, אך מאין יבוא הכסף? ליברמן, שוב מסתכל על קהל הבוחרים שלו ורוצה כסף עבורם. אם אתם חושבים שכלל עם ישראל מעניין אותו, אתם טועים. ממש טועים.

כשר ביטחון, ליברמן תמיד איים. הוא איים על עזה, אך לא עשה כלום, הוא איים על גלי צה״ל ובמקום לתקוע מקל לשמאל ההזוי בתחנה, הוא נתן להם כסף לתחנה חדשה. ליברמן רוצה לקבל עצמאות מלאה במשרד הביטחון, באותו משרד שבו הוא כשל. מבחינתו, ראש ממשלה, שיודע ״קצת״ יותר ממנו, לא צריך לקבוע ביטחונית, אלא רק שר הביטחון. מילא, אם ליברמן באמת היה ביטחוניסט ובאמת היה מתכוון למה שהוא אומר בעניין העזתי ועוד, אזי כולנו היינו רוצים אותו שם. הבעיה היא שעם ישראל שבע ממנו ולא מאמין לו יותר.

מילה של ליברמן אף פעם לא היתה מילה ובמצב הנוכחי, עדיף באמת ללכת לבחירות חדשות, להגדיל את מחנה הימין בעוד כמה מנדטים ולהשאיר את ליברמן, אם ייכנס שוב, באופוזיציה. לשם הוא ראוי.

עם ישראל רוצה לקבל ממשלה אחרת. מאסנו כולנו בליברמן כשר ביטחון. מאסנו כולנו בכחלון כשר אוצר. שניהם כשלו ושניהם, שבקושי זחלו לכנסת, שוב הולכים לקבל את המשרדים החשובים האלה. זה לא מה שביקשנו ערב הבחירות. זה לא מה שעם ישראל רוצה. עם ישראל בחר בדיוק ההיפך.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]