נעצרו ערבים שניסו להבריח עשרות כלי נשק מירדן לישראל - 0404

נעצרו ערבים שניסו להבריח עשרות כלי נשק מירדן לישראל

בלשי היחידה המרכזית של משטרת ישראל סיכלו הברחת נשק מירדן לישראל ובסיום חקירה מורכבת ואינטנסיבית הועברו חומרי החקירה שנאספו כנגד חסן אבו מוך (30 באקה גרביה), מחמוד אבו סעדייה (32 באקה גרבייה), אחמד אבו מוך (25 באקה גרבייה), נור דקה (27 זמר).

כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים הוגשו כנגדם אתמול ע”י פרקליטות מחוז צפון.

מעובדות כתב האישום עולה שבתאריך 18.4.19 קשרו הנאשמים קשר לפיו הם ייבאו עשרות כלי נשק ממדינת ירדן לשטח ישראל.

לצורך תיאום ההברחה, היה נאשם (1) בקשר טלפוני עם מספר גורמים, וביניהם, אזרח ירדני ותיאם אתו את ייבוא הנשק דרך הגבול שבין ירדן לישראל דרום מזרחית לישוב אשדות יעקב איחוד.

בשל חשש שהתעורר בקרב הנאשמים שבמקום ההברחה ישנם כוחות ביטחון שיסכלו את ההברחה, החליטו הנאשמים (1 ו-4) בתיאום עם הירדני להשהות את התוכנית עד אשר יבררו באופן בלתי אמצעי את חששם.

בשעות הערב המוקדמות לאחר בדיקת השטח, הגיעו השלושה למסקנה לפיה מקום ההברחה “נקי” מכוחות בשלב זה והחליטו לחדש את תוכנית ההברחה.

בהתאם לתיאומים שביצע הנאשם (1) מול האזרח הירדני, סמוך לשעה 20:00 הגיעו שני אנשים מצדו הירדני של הגבול, כאשר אחד מהם נשא שק ובו שני תיקים שבהם 32 כלי נשק. אחד מן השניים טיפס מעל לגדר המערכת, חצה את הגבול והניח את השק ובו כלי הנשק במקום המוסכם וחזר לירדן. הנחת הנשק במקום המסתור דווחה לנאשם (1).

מספר דקות לאחר מכן, הגיעו הנאשמים (1-2) ברכב B.M.W למקום ההברחה, ועצרו סמוך למקום בו הונח השק. הנאשם (1) ירד מהרכב, ניגש למקום המסתור והתכופף לכיוון השק על מנת ליטול אותו.

בלשי יחידת הגבולות של היחידה המרכזית במשטרת ישראל שארבו במקום במשך שעות ארוכות עצרו את שני הנאשמים ובמקביל כוח בילוש נוסף עצר חשוד נוסף שהמתין בתחנת דלק באשדות יעקב ברכב מסוג טויוטה על מנת לסייע בהברחת הנשק.

בבדיקת השק נתפסו 31 אקדחים מסוגים שונים ותת מקלע אחד.

פרקליטות מחוז צפון הגישה בקשת חילוט לשני כלי הרכב ששימשו לביצוע העבירות המתוארות בכתב האישום.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com