מסיבת "הנכבה חרטא" השנתית באוניברסיטת תל אביב: "ליקוי מאורות וחידלון של האוניברסיטאות בארץ" - 0404
צילום: תנועת "אם תרצו"

מסיבת "הנכבה חרטא" השנתית באוניברסיטת תל אביב: "ליקוי מאורות וחידלון של האוניברסיטאות בארץ"

עשרות פעילי תנועת "אם תרצו" יחד עם פעילי תאים ציוניים נוספים קיימו היום (רביעי), את מסיבת "הנכבה חרטא" השנתית בכיכר אנטין באוניברסיטת תל אביב. לדברי המארגנים, מטרת המסיבה היא לחגוג את הקמתה של מדינת ישראל גם בקמפוסים וניצחון עם ישראל על יורשי הנאצים.

האירוע, אשר מעורר הד ציבורי כבר שנים רבות, מיועד להזכיר לתאי הסטודנטים הערבים ותאי השמאל הקיצוני אשר מקיימים גם הם אירוע המבכה את תבוסתם בתש"ח עד כמה טוב להם לחיות במדינת ישראל. במהלך האירוע, הונף שלט ענק (4X2 מטרים) שמעיד על שקר הנכבה אותו מנסים להשריש בציבור ללא הצלחה.

כזכור לפני יומיים, חיללו מארגני אירוע "הנכבה" אנדרטה לזכר ניצולי שואה הנמצאת בתוך קמפוס האונבריסטה וזאת מבלי כל תגובה מצד הנהלת המוסד.

במסגרת המסיבה הופיע DJ ASAF HARTAL עם מוזיקה ישראלית בליווי מעגלי מתופפים ואלכוהול שחולק חופשי לחוגגים. במסיבה הרימו הסטודנטים בקמפוס לחיים לכבודה של מדינת ישראל והזמינו את כל הסטודנטים לחגוג עימם. במקביל, התקיימו מסיבות "נכבה חרטא" על ידי פעילי "אם תרצו" גם באונברסיטה העברית ובמוסדות נוספים.

תנועת "אם תרצו"

ניב נבעה, ראש תא אם תרצו באוניברסיטת תל אביב שהוביל את מסיבת הנכבה חרטא אמר: "קצת סמלי שדווקא ביום הרצל שאנחנו מציינים היום, יעמדו סטודנטים ערבים צבועים ויבכו על מר גורלם, למרות שאין בר מזל מהם בכל המזה"ת. ואולי זה בעצם הסיפור כולו. ליהנות מפרות המפעל הציוני, שגשוגו האנושי, המוסרי והכלכלי מחד גיסא, ולחתור באותה העת לחיסול אותו מפעל שאין טוב ממנו להם ממש". לדברי נבעה: "האקדמיה הישראלית נשלטת כיום על ידי קולות פוסט ציוניים דומיננטים המנותקים מן המציאות ומתביישים בתקומתה של מדינת היהודים".

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר באירוע בתל אביב: "תבוסת הערבים במלחמת העצמאות היא בבחינת נס אמיתי, גם במושגים של עם ישראל. אילו הישוב היהודי היה מפסיד, השואה הייתה ממשיכה על ידי תלמידיו של חאג' אמין אל חוסייני, כפי שהצהירו. העובדה שהאקדמיה הישראלית מאפשרת במה לאלו המבכים את כשלון הנסיון האלים לחסל את העם היהודי מהווה עוד הוכחה לליקוי המאורות וחידלון האישים שעובר על האוניברסיטאות בארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]