תחת מטר אבנים: לוחמי האש הותקפו פעם נוספת בירושלים - 0404
תחת מטר אבנים: לוחמי האש הותקפו פעם נוספת בירושלים כבאות והצלה מחוז ירושלים

תחת מטר אבנים: לוחמי האש הותקפו פעם נוספת בירושלים

הערב (שלישי), הוזנקו צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים לכבות מבנה נטוש שהוצת בשכונת גבעת שאול. מיד עם הגעת לוחמי האש לשכונה, החלו להתגודד סביבם עשרות ילדים ובני נוער, הפריעו למלאכת הכיבוי, הוציאו ציוד מציל חיים מרכבי הכיבוי וזרקו אותו, קרעו את זרנוקי המים בזמן שלוחמי האש היו בתוך המבנה הבוער וסיכנו בכך את שלום לוחמי האש שעסקו בהשתלטות וכיבוי שריפת המבנה.

כשפנו לוחמי האש אל הנערים והילדים וביקשו מהם לחדול ממעשיהם, החלו הללו לתקוף את לוחמי האש בקללות ובשלב מסוים החלו אף ליידות לעברם מטר של אבנים וחפצים. לוחמי האש נאלצו לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם.

מפקד צוות הכיבוי שגונן בגופו על מתנדבי הכיבוי וההצלה שסייעו ללוחמי האש, ספג אבן גדולה בכתפו ובמזל לא נפגע מפקד הצוות בצורה קשה מהאבן.

מכבאות והצלה נמסר:

"בכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים רואים בחומרה רבה, את התופעה החמורה בה מתירים לעצמם אזרחים, לרבות בני נוער וילדים קטנים לתקוף את לוחמי האש הבאים להציל חיים ורכוש בצורה אלימה, להזיק לציוד הכיבוי היקר ומציל החיים, ולגדף במילים קשות את לוחמי האש שבאים להגן עליהם, על משפחתם ועל אנשי הקהילה שלהם.

באגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים מתכוונים לעמוד על כך, שאזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין ויענשו בהתאם לחוק. עוד בכוונת הכבאות לתבוע באופן אישי כל אדם שיתקוף את לוחמי האש.

יחד עם זאת, מדגישים בכבאות והצלה מחוז ירושלים כי ארועים חמורים ואלימים אלו, לא ירתיעו את לוחמי האש, אשר ימשיכו לתת שירות מבצעי מיטבי לכל תושבי ירושלים במטרה להגן על חיי אדם ורכוש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]