רעיית נשיא גואטמלה במעון רה''מ: "כבוד גדול לבקר חברים ואחים. שאלוהים יברך את אומותינו, ישראל וגואטמלה" - 0404
רעיית נשיא גואטמלה במעון רה קובי גדעון

רעיית נשיא גואטמלה במעון רה"מ: "כבוד גדול לבקר חברים ואחים. שאלוהים יברך את אומותינו, ישראל וגואטמלה"

רעיית נשיא גואטמלה פטריסיה מוראלס הגיעה השבוע לביקור גומלין בישראל, זאת בהמשך לביקורה של הגברת נתניהו, בגואטמלה, במסגרת משלחת של משרד החוץ לפני מספר חודשים.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו אירחו היום (שלישי), לארוחת צהריים את רעיית נשיא גואטמלה ואת פמלייתה, במעון רה"מ בירושלים. בארוחה השתתפו גם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, סמנכ"ל אמריקה הלטינית במשרד החוץ מודי אפרים ושגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו.

עמוס בן גרשום

במהלך הארוחה התקשר רה"מ נתניהו לנשיא גואטמלה ג'ימי מוראלס וברך אותו לציון יום השנה למעבר השגרירות לירושלים. כמו כן, ציין רה"מ נתניהו כי הוא מקווה שהם ייפגשו בקרוב.

נתניהו בפתח הארוחה: "אנחנו שמחים לראותך כאן בירושלים, בישראל, ביום השנה הראשון לפתיחת השגרירות שלכם. אנחנו זוכרים את גואטמלה מיום היווסדה של ישראל עד היום – קיימת ידידות אמיצה בינינו. אני שולח דרישת שלום חמה מרעייתי וממני לנשיא מוראלס, לג'ימי, ידיד טוב של ישראל. אנו מוקירים את הידידות הזאת. אני יודע שלרעייתי היה ביקור מוצלח מאוד בגואטמלה".

קובי גדעון

הגברת שרה נתניהו, אמרה: "אני שמחה שרעיית נשיא גואטמלה, פטריסיה דה מוראלס, נענתה להזמנתנו לקיים ביקור גומלין בישראל לאחר הביקור המדיני שערכתי במדינתה. קיבלתי את פניה בחום ובאהבה בשמם של כל אזרחי ישראל. ישראל וגואטמלה הן בנות ברית ואנו מייחסים חשיבות רבה ליחסים החמים בין המדינות. אנחנו מודים לכם על העברת השגרירות לירושלים".

פטריסיה מוראלס כתבה בספר האורחים: "זהו כבוד גדול לבקר חברים ואחים. שאלוהים יברך את אומותינו, ישראל וגואטמלה".

רה"מ נתניהו, רעייתו ורעיית נשיא גואטמלה השתתפו הערב בטקס לציון שנה למעבר השגרירות האמריקנית לירושלים והכרזה על העברת המעון הרשמי של שגריר ארה"ב בישראל לירושלים. מחר ישתתפו בטקס לציון 100 שנה למותו של אהרון אהרונסון, בחוות אהרונסון בעתלית.

קובי גדעון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]