כך תטפלו בהרטבת לילה ללא שימוש בתרופות - 0404
כך תטפלו בהרטבת לילה ללא שימוש בתרופות Pixabay

כך תטפלו בהרטבת לילה ללא שימוש בתרופות

הילד העיר אתכם באמצע הלילה בוכה ורטוב? בוודאי לקח לכם כמה דקות להבין מה בדיוק קרה ולמה הוא עצוב ורטוב כך. לאחר שהבנתם כי לא מדובר במקלחת שהוא החליט לעשות באמצע הלילה על דעת עצמו, אלא במיטתו הספוגה שתן – אתם מבינים כי ככל הנראה הוא סובל מבעיה נפוצה בקרב ילדים בגילאים שונים, הנקראת הרטבת לילה.

מי סובל מהרטבת לילה

ניתן לומר כי ילדים רבים סובלים מבעיית ההרטבה בשלב שהם עדיין קטנטנים, למרות שישנם מצבים בהם גם ילדים בני 11 ויותר יסבלו לפחות פעם אחת מהרטבה לא רצונית באמצע הלילה. ההרטבה נחשבת לבעיה ודורשת טיפול בהתאם, כאשר הילד או המתבגר סובלים מבריחת שתן באמצע הלילה לפחות פעמיים בשבוע, ובתקופה של כמה שבועות רצופים.

כדי להבין כיצד לטפל בבעיה זו, יש לבצע רישום מדויק בנוגע לזמני ההרטבה, משך הזמן שזה קורה ותגובת הילד לכך. מכיוון שלרוב בעיית ההרטבה נובעת מעניין התנהגותי ולא בעיה רפואית או פסיכולוגית, כל ילד או מתבגר צריך לקבל את הטיפול המותאם ביותר למצבו האישי.

טיפול בהרטבת לילה ללא תרופות

בעבר היה נהוג לטפל בהרטבת הלילה באמצעים שונים, הכוללים בין השאר גם טיפולים תרופתיים הניתנים לילד באופן קבוע. כמו כל תרופות מרשם, גם תרופות אלו גורמות למגוון תופעות לוואי לא נעימות, ובאופן כללי אינן אהודות במיוחד על ההורים והילדים כאחד.

לכן קיים פתרון אולטימטיבי וחדשני הנקרא "תרפי" מבית ד"ר קובי שגיא ובנו ד"ר טל שגיא. פתרון זה הינו מערכת ממוחשבת המעניקה פתרון נגיש ונוח לטיפול בבעיית ההרטבה, תוך התאמת טיפול אישי לכל ילד ולכל שלב של הרטבה בו הוא נמצא.

תרפי – ערכת הטיפול האידיאלית

תרפי היא שיטת הטיפול הראשונה בעולם המבוצעת באופן מקוון דרך המחשב הביתי. כך ההורים והילד לא יצטרכו להגיע בכל פעם באופן פיזי אל המרפאה, וכך ההורים לא יצטרכו לשנות את לוח הזמנים שלהם, והילד לא ירגיש בושה להגיע למרפאה המטפלת בהרטבות לילה. ערכת הטיפול מגיעה ישירות עד לבית המטופל, וניתנת להתקנה במחשב הביתי באופן פשוט ונוח. עוד על ד"ר קובי שגיא.

המערכת מציעה טיפול ידידותי ונוח עבור כל ילד, באמצעות מערכת מקוונת הלומדת את תהליך התקדמותו של כל מטופל, ומעניקה עידודים וחיזוקים חיוביים בהתאם, וגם המלצות ותרגילים נוספים המסייעים לטיפול. באמצעות מכשיר ייחודי הנקרא "פיפימון" שמונח במיטת הילד, המערכת יודעת לנתח ולקרוא את שלבי ההתקדמות של הטיפול ולהעניק הסברים ומידע נוסף באמצעות סרטוני וידאו מותאמים המועברים ע"י מטפל וירטואלי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]