המפעל כושל, המואשמים - החרדים. ומי ישלם? הציבור - 0404
המפעל כושל, המואשמים – החרדים. ומי ישלם? הציבור

המפעל כושל, המואשמים – החרדים. ומי ישלם? הציבור

גובש הסדר למפעל "פיניציה" בהיקף של כ-15 מיליון שקלים, במסגרתו התחייבה החברה להמשך קיום המפעל ב-5 השנים הקרובות.

מפעל הזכוכית מירוחם שמתמודד עם כשלי ניהול ורווחיות כבר 25 ומקבל סבסוד פעם אחר פעם מכיס משלם המיסים, הגיע להסדר עם משרד הכלכלה שיעניק לחברה 15 מליוני שקלים כדי להמשיך את קיומו ואת העסקת עובדיו.

המפעל שזכה להטבות מפליגות, היטלים חוסמי יבוא ותחרות במשך עשרות שנים, נקלע שוב למשבר בשבועות האחרונים כשהפעם האשמה הוטלה על החרדים. לטענת המפעל, החרדים מחרימים את מוצרי המפעל שמיוצרים בשבת ובשל כך גורמים להפסדים רבים.

החברה החלה בקמפיין תקשורתי וטענה כי ללא התערבות ממשלתית המפעל יקרוס ועובדיו יפוטרו. הקמפיין הוכתר בהצלחה לאחר ששר הכלכלה אלי כהן התערב ומינהלת רשות ההשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה הסדר אשר יבטיח את המשך פעילותו של מפעל פיניציה ואת המשך העסקת 240 עובדיו לתקופה שלא תפחת מ-5 שנים, במסגרת מענק בהיקף של כ-15 מיליון שקלים.

הנהלת החברה הודיעה כי בתקופה זו היא מתכוונת להמשיך בתוכנית ההשקעות אשר תאפשר למפעל להתייעל, לשפר את הפריון, כושר התחרות והרווחיות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]