סכנה, חצבת! משרד הבריאות פרסם אזהרת מסע למספר מדינות בעולם - כל הפרטים - 0404
סכנה, חצבת! משרד הבריאות פרסם אזהרת מסע למספר מדינות בעולם – כל הפרטים זהר עזר

סכנה, חצבת! משרד הבריאות פרסם אזהרת מסע למספר מדינות בעולם – כל הפרטים

לאחרונה מתרחשת התפרצות עולמית של מחלת החצבת ובכלל זה במדינות שלרוב נקיות מחצבת כמו ישראל, זאת בשל ירידה בשיעורי ההתחסנות מחלק מהמדינות. מקרי התחלואה מופיעים בעיקר בקרב ילדים שאינם מחוסנים (בישראל – למעלה מ-70% מהמקרים הם בילדים).

בהתאם לכך, משרד הבריאות מזהיר מפני המחלה ומפרסם אזהרות והנחיות לציבור:

אוכלוסיית הילדים נמצאת בעדיפות עליונה לחיסון – כל הילדים צריכים להתחסן במנה הראשונה בגיל 12 חודשים ומנה שניה בכתה א'. ילדים שלא חוסנו עד היום – חשוב שימהרו להתחסן.

אוכלוסיית המבוגרים – לפי נתוני משרד הבריאות, מעל ל-85% מהמבוגרים מוגנים מפני חצבת, בין אם כי קיבלו חיסון ובין אם כי נחשפו למחלה בעבר ועל כן אין דחיפות במתן חיסון.

על ציבור הנוסעים לאחת המדינות הללו: אוקראינה, גיאורגיה, מדגסקר, אלבניה וליבריה – להקפיד באופן מיוחד על היותם מחוסנים נגד חצבת טרם נסיעתם.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, מדינות אלה הן בעלות שיעורי תחלואה גבוהים ביותר ומשרד הבריאות ממליץ לציבור המתכנן להגיע למדינות הללו לשקול בשנית האם מדובר בנסיעה נחוצה!

 

ככלל, בהתאם להמלצות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות, מומלץ לכל אדם שנולד לאחר שנת 1957, לקבל שתי מנות חיסון נגד חצבת.

מבוגרים שנולדו החל משנת 1978 ואילך, נכללו בתכנית חיסון של שתי מנות נגד חצבת.

לגבי מבוגרים שנולדו בין השנים 1957-1977: לפי נתוני משרד הבריאות 85% לפחות מהם מוגנים כנגד חצבת בעקבות חיסון או תחלואה טבעית במחלה.

 

נוסף על האמור, בחלק מקופות החולים ניתן לבצע בתיאום ישיר מולן, בדיקת נוגדנים פרטנית.

משרד הבריאות מציע חיסון למטיילים ברחבי העולם – החיסון יינתן בתשלום במרפאות מטיילים ובמרפאות הנוסעים לחו"ל (מרפאות של משרד הבריאות, מרפאות קופות החולים ומרפאות פרטיות).

לרשימת המרפאות המלאה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]