האזינו: כך המואזין מיפו ממשיך לשגע את תושבי בת ים. התושבים: "מגבירים במכוון" - 0404
צילום: חדשות 0404

האזינו: כך המואזין מיפו ממשיך לשגע את תושבי בת ים. התושבים: "מגבירים במכוון"

במשך למעלה משנה, המואזין ביפו גורם לסבל רב בקרב תושבי בת ים ומטריד אותם כמה פעמים ביום ובעיקר בשעות הערב המאוחרות וב-04:00 לפנות בוקר. 

בכתבה שפורסמה בחדשות 0404 לפני כשנה, סיפרו תושבי בת ים כי הם מתקשים להשלים את שנתם, סובלים מאוד ומנסים להמשיך את חייהם בצל קולות המואזין. 

התושבים פנו למשטרה פעמים רבות אך הסיפור לא נגמר ונראה כי המוסלמים ממשיכים להגביר את עוצמת המואזין עוד ועוד. 

כזכור, בכנסת יצאו בקול תרועה עם סיפורים על "חוק המואזין", אלא שמאז המוסלמים רק הגבירו את הווליום, הוסיפו רמקולים ובמקום לספוג קנסות, הגדילו את טווח הרעש ומפריעים למאות אלפים בסביבתם.

אחד התושבים תיאר: "פתאום מתחיל הרעש המרגיז הזה ומפריע לישון. כבר שנה עברה מאז שמעתי לראשונה את רעשי המואזין ועדיין לא התרגלתי. הרסו לי את ההתנהלות היומית – היכן המשטרה?".

תושב נוסף סיפר: "אני סובל רבות מעוצמת קול המואזין ביפו. הרעש הינו בלתי נסבל בלשון המעטה. הם הגבירו את עוצמת הווליום וממשיכים להעלותו מידי יום. אני ואשתי מגדלים שני ילדים בגילאי 3 ו-6, בכל ערב הקול חודר דרך החלונות ומפריע ממש בהרדמות הילדים בשעות הערב.

פניתי מספר פעמים למשטרת ישראל בנדון הם טענו שפנו והזהירו את המסגד הספציפי אך ללא הועיל. בדיוק כמוני, ישנם עוד אלפי משפחות בחלקה הצפוני של בת ים שסובלות לפחות כמוני מהמטרד הזה". (בסרטון: המואזין בשעות הערב המאוחרות אמש).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]