פרסום ראשון: נתניהו התייעץ עם משפטנים בכירים - שוקל להעביר חוק יסוד להסדרת סמכויות בג״ץ - 0404
פרסום ראשון: נתניהו התייעץ עם משפטנים בכירים – שוקל להעביר חוק יסוד להסדרת סמכויות בג״ץ

פרסום ראשון: נתניהו התייעץ עם משפטנים בכירים – שוקל להעביר חוק יסוד להסדרת סמכויות בג״ץ

לא רק ״פסקת ההתגברות״, אלא הרבה מעבר לכך. לחדשות 0404 נודע לראשונה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בימים האחרונים סבב התייעצויות עם משפטנים בכירים בנושא בג״ץ.

ראש הממשלה מעוניין לשמוע מגוון דעות נרחב בנושא ולקבל תמונה משפטית מלאה. לחדשות 0404 נודע בנוסף כי בכל השיחות מעורב גם השר יריב לוין. מעורבותו של השר המוערך לוין מבהירה למעשה כי נתניהו מעוניין בו בתפקיד שר המשפטים. ראש הממשלה שוחח ואף נפגש בימים האחרונים עם לפחות חמישה משפטנים בכירים.

ראש הממשלה בוחן את כל האפשריות בעניין בג״ץ ונכון לעכשיו מעוניין להעביר חוק יסוד להסדרת סמכויות בג״ץ – הרבה יותר מ״פסקת ההתגברות״ ובכך להחזיר עטרה ליושנה בכל הקשור להתנהלות שופטי בג״ץ.

החוק החדש צפוי לכלול את נושא ״ביטול עקרון אי השפיטות״ שקבע כי לבית המשפט האפשרות לדון בכל נושא, כולל נושאים פוליטיים. כמו כן את נושא ״זכות העמידה״, כפי שדורשים באיחוד מפלגות הימין – לבטל את קביעת בית המשפט שכל אדם יכול להגיש עתירה בכל נושא, גם אם אינו צד בנושא.

עוד צפוי החוק לכלול את ביטול האפשרות ששופטים פוסקים על פי ״סבירות״ – מה שמאפשר להם לפסוק על פי אג׳נדה בלבד וכמובן לקבוע כי שופטים לא יכולו לפסול חוקים שהעביר המחוקק, המייצג את הציבור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]