העתירה נגד ריקוד הדגלים - "שמאל קיקיוני שאינו מקבל את דין הבוחר" - 0404
העתירה נגד ריקוד הדגלים – חדשות 0404

העתירה נגד ריקוד הדגלים – "שמאל קיקיוני שאינו מקבל את דין הבוחר"

ביום רביעי הקרוב בשעה 13:30 ידון בג"ץ בעתירת עיר עמים ועותרים נוספים נגד ריקוד הדגלים המסורתי, ברחובותיה של ירושלים. לטענת העותרים ריקוד הדגלים בעיצומו של צום הרמדאן עלול להתסיס את האווירה ובנוסף רבבות מטיילים מוסלמים עלולים להיפגע.

"מדובר בעתירה של עמותת שמאל קיצוני שנתמכת בידי גורמים זרים וכל מטרתה היא ניתוק היהודים מירושלים ומארץ ישראל כולה" טוען עו"ד נתי רום המייצג את עמותת "עם כלביא" מארגנת ריקוד הדגלים. לטענתו "לא רק שלעמותת עיר עמים אין זכות עמידה, היא לא הצליחה לצרף לעתירה אפילו נפגע אחד כתוצאה מהמצעד, אף שלדבריהם מדובר ברבבות נפגעים".

לטענת עו"ד רום עצם הגשת העתירה עלולה להוות עבירה על החוק ופגיעה בריבונות ישראל – "חוק יסוד ירושלים קובע כי ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל. עתירה זו מבקשת להבחין בין שכונות שונות בירושלים והדבר משול לעתירה נגד צעדת שחרור של צרפתים בפריז".

עוד מוסיף עו"ד רום: "בעבר עתרה עיר עמים מספר פעמים נגד המצעד ובכל הפעמים היא נזרקה מכל המדרגות וריקוד הדגלים התקיים בתוואי המבוקש. אנו מקווים כי בית משפט ישית עליהם הוצאות כדי שאחת ולתמיד יפסיקו עם העתירות הטרחניות ויאפשרו לחגוג את יום ירושלים כל אחד כראות עיניו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]