אישום: שב"ח וערבייה נוספת גנבו רכבים מאזור השרון והעבירו אותם לשטחי הרשות - 0404
אישום: שב דוברות המשטרה

אישום: שב"ח וערבייה נוספת גנבו רכבים מאזור השרון והעבירו אותם לשטחי הרשות

שוטרים שעסקו בפעילות שגרתית בכביש 5614 בתאריך ה-30.04.19, הבחינו בכלי רכב חשודים וניסו לעוצרם. משלא עצרו, הצליחו השוטרים לחסום את אחד מכלי הרכב שעלה על המדרכה, פגע בעמוד חשמל ונעצר. השוטרים הבחינו כי הנהג החשוד עוטה על ידו הימנית כפפה וברכבו נמצאו מכפתיים המשמשים לחתוך גדרות תיל, רשתות ומוליכים חשמליים.

בחקירת החשוד עלה כי הוא קשר קשר יחד עם חשודים נוספים לשם גניבת כלי רכב מאזור השרון והעברתם לשטחי הרשות. עוד התברר, כי ביום המעצר, בשעות הבוקר המוקדמות, התבקשה חשודה מבין החשודים לנסוע בכביש שבין טייבה לקלנסוואה ולבצע סריקות אחר רכבי משטרה. בחלוף יומיים, שוב בשעות הבוקר המוקדמות, החשודה התבקשה שוב ע"י החשודים האחרים לנסוע לאזור באקה אל גרבייה ולשמש כרכב מוביל לשני כלי רכב גנובים ולהובילם למחסום הכניסה לשטחי הרשות.

חוקרי המשטרה הצליחו להתחקות אחר עקבותיהם של שאר החשודים והתברר כי עוד באותו היום לפנות בוקר, שעה שבני הבית ישנים בביתם, התפרצו החשודים לבית צמוד קרקע ברחוב דרך הכפר בכפר ויתקין, תוך שהשתמשו במברג בכניסתם לבית.

החשודים גנבו מהבית את הרכב (טויוטה) תוך שהם משתמשים במפתח חכם, גנבו תיק שהכיל חליל כסף בשווי של עשרות אלפי ש"ח, מחשב נייד, ארנק ובו כ-1,500 ש"ח, מטבעות וכרטיסים שונים ובהם גם כרטיסי חיוב. החשודים לקחו את הציוד שגנבו והכניסו אותו לרכב הגנוב בו נהג אחד החשודים. החשוד הנוסף הצטרף בנסיעה ברכב ברלינגו גנוב (עליו דווח במשטרה מוקדם יותר) והשניים נסעו לכיוון שטחי הרשות במטרה להעביר את הרכב והרכוש הגנוב. במהלך הנסיעה, השוטרים הבחינו בהם ועצרו אותם.

במהלך החקירה התברר כי החשוד העיקרי הינו שוהה בלתי חוקי, ערבי בן 20 מטול כרם, שנהג ברכב מבלי שהוציא רישיון נהיגה ומבלי שיש לרכב ביטוח תקף.

החשודים, השב"ח וערבייה נוספת בת 33 מטייבה, נלקחו לחקירה ומעצרם הוארך בבית משפט השלום בפ"ת. השבוע הוגש נגד החשודה כתב אישום בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסיוע לגניבת רכב. ונגד החשוד בעבירות של כניסה לישראל שלא כחוק, החזקת מכשירי פריצה, קשירת קשר לפשע, התפרצות לדירת מגורים, גניבה, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ברכב ללא ביטוח ונהיגה פוחזת של רכב.

יחד עם כתב האישום הוגשו נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. כלל הרכוש הגנוב נתפס והוחזר על ידי המשטרה לבעליו.

דוברות המשטרה

 

 

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]