"ממשיכים להאיר את הלפיד": למעלה מ-2,000 איש בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אטינגר הי"ד - 0404
צילום: דוברות בנימין

"ממשיכים להאיר את הלפיד": למעלה מ-2,000 איש בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אטינגר הי"ד

בזמן שבמרכז ת"א חגגו את פתיחת שבוע האירווזיון, העדיפו מעל ל-2,000 איש לחגוג הערב (ראשון) את הכנסת ספר התורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אהוד אטינגר הי"ד להיכל ישיבת "עוז ואמונה" בשכונת נווה שאנן בדרום ת"א.

הרב אטינגר הי"ד אשר התגורר ביישוב עלי הקים וניהל את ישיבת ההסדר "עוז ואמונה" אשר שמה לה למטרה לחזק את החיים היהודים בדרום ת"א, נרצח בדרכו לישיבה בפיגוע בצומת אריאל, תוך כדי ניסיון של הרב אטינגר לנטרל את המחבל עם אקדחו האישי.

מאז רציחתו פועלת המשפחה להנצחתו תוך חיזוק הישיבה בדרום ת"א כאשר אל המאמצים הללו הצטרף בחודשים האחרונים ראש מועצת ישראל גנץ אשר פעל לרתום את הצדיק מלניגרד הרב יצחק קוגן לסייע בתרומת ספר תורה תוך התחייבות להפקת האירוע. הרב קוגן רתם לצורך המהלך את אנשי קהילת בלשויה ברוניה לצורך התרומה שיצאה לפועל הערב בהכנסת ספר תורה מהודר לישיבה.

האירוע החל בביתו של הרב אטינגר בנוכחות משפחתו, חברי היישוב, ראש המועצה ישראל גנץ והרב יצחק קוגן אשר סיימו את כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה ומשם יצאו לישיבת עוז ואמונה לתהלוכה חגיגית בהשתתפות תושבים, תלמידי הישיבה לצד תלמידי מכינת עלי וכן רבנים ואישי ציבור רבים, בהם: ראש הישיבה הנכנס הרב יצחק פנירי הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, הרב חיים גנץ, הרב אלי סדן, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השר זאב אלקין, ח"כ מאי גולן וחבר מועצת העיר חיים גורן.

דוברות בנימין

דוברות בנימין

תמר אטינגר, אלמנתו של אחיעד, אמרה בהתרגשות: "אנחנו רוצים להודות לקב"ה שזיכנו להכניס ספר תורה לישיבת "עוז ואמונה". אנחנו מודים מעומק לב לקהילת בלשיה-ברוניה מוסקבה על תרומת ספר התורה. הכנסת ספר התורה היא עוד נדבך בהשבת הצביון והכבוד היהודי לשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב ומקדמים בברכה את הרב איציק פנירי וישיבת בני דוד-עלי שלקחו על עצמם את האחריות הניהולית והתורנית של ישיבת "עוז ואמונה" ומאחלים להם שיזכו להמשיך ולהעצים את פועלו של בעלי/אבינו הרב אחיעד, ולהאיר מאורה של תורה על שכונת נווה שאנן".

ישראל גנץ, יו"ר מועצה אזורית בנימין אשר העניק שי לרב קוגן, אמר כי: "אני נרגש מהזכות הגדולה להיות שותף בהנצחת זכרו ומורשתו של תושב המועצה הרב אטינגר הי"ד. אני מודה לרב קוגן שנרתם למשימה החשובה וכמובן לעובדי המועצה על הפקת האירוע החשוב. חווינו השנה מספר אירועים קשים אבל אנו לא נשבר אל מול הטרור, נמשיך לחזק ולפתח את בנימין והאירוע היום בו אנו ממשיכים להאיר את הלפיד שאחיעד הדליק הוא עדות קטנה נוספת לחוסן האדיר של התושבים".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "הרב אטינגר היה גיבור בחייו ובמותו. בתעצומות נפש אדירות נאבק במחבל והציל חיים רבים. גבורתו עודנה איתנו והיא המורשת שמשאיר לתלמידי הישיבה שהקים, ממשיכי דרכו, דרך הגבורה".

דוברות בנימין

ח"כ מאי גולן: "אני מלאת התרגשות לקראת הכנסת ספר תורה לזכרו של הרב אחיעד אטינגר השם יקום דמו. להכנסת ספר התורה יש משמעות כפולה ומכופלת; האחת היא כמובן למען הישיבה הטהורה שניהל הרב ונרצח על קידוש השם, והשנייה היא העובדה שיהדות וקדושה בדרום ת"א ימשיכו לחיות בזכותו. הלב הפועם של דרום ת"א לא נדם".

חיים גורן, חבר מועצת העיר: "בשם מוקירי זכרו של הרב בדרום ת"א אני רוצה להודות לתורם, למועצה האזורית בנימין ומוסדות בני דוד בעלי שלקחו אחריות על המשך קיומה של ישיבת עוז ואמונה. מבטיח שאנחנו תושבי השכונות ואני כנציג הבית היהודי נמשיך לחזק ולעזור ולסייע כדי שהמוסד החשוב הזה יתקיים זה עוגן יהודי בשכונה שאיבדה כמעט לחלוטין את האחיזה היהודית שלה. אנחנו מאמינין שמתוך המקום הזה יוכלו לצמוח חיים יהודים חדשים ויהיו ברכה גדולה לשכונה ולעיר בכלל".

דוברות בנימין

דוברות בנימין

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]