השגרירים הבאים של ישראל: תכנית הסיורים לסטודנטים סינים מתרחבת לאזור השרון - 0404
השגרירים הבאים של ישראל: תכנית הסיורים לסטודנטים סינים מתרחבת לאזור השרון דב טרטכמן

השגרירים הבאים של ישראל: תכנית הסיורים לסטודנטים סינים מתרחבת לאזור השרון

לא רק ערן זהבי: תכנית הסיורים של תנועת "אם תרצו" לסטודנטים הסינים המבקשת להפוך אותם לשגרירים של מדינת ישראל, החלה לראשונה לפעול גם באזור השרון.

עשרות רבות של סטודנטים סינים לומדים מדי שנה בישראל, רבים מהם השתתפו בשלוש השנים האחרונות בתכנית העשרה המותאמת שיזמה תנועת "אם תרצו" לסטודנטים אלו, המתקיימות בסינית ובאנגלית. היום (ראשון) ביקרה קבוצת סטודנטים בקיבוץ מגל המפעיל את מפעל הטפטפות "נטפים" – בכדי ללמוד על יכולתה של ישראל לקיים חקלאות מתקדמת. 

בהמשך הגיעה הקבוצה לביקור במושב השיתופי נורדיה, שם למדו הסטודנטים על שנותיה הראשונות של המושבה והכירו את סיפורו של מקס נורדאו, ממחדשי הציונות בעת המודרנית וסגנו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

פרויקט סיורי הסטודנטים הסינים מהווה נדבך חשוב מאד במהפכה שמובילים בתנועת "אם תרצו" בתחום התרבות בשנים האחרונות הכוללת את תכנית הסיורים לחברון ולירושלים לסטודנטים ולציבור הכללי, מאות הרצאות וערבי עיון בקמפוסים ובפריפריה וכן מיזם הסופ"ש הציוני.

מתניה ארד, מורה דרך מוסמך ובוגר תנועת "אם תרצו" אשר העביר את הסיור, סיפר: "מרגש לראות איזה כבוד עצום רוכשים הסטודנטים הסינים למדינת ישראל ולהיסטוריה שלנו. עד כה ראינו כי רובם המוחלט של הסטודנטים הסינים שהשתתפו בפרויקט שלנו הפכו עם סיום הלימודים לשגרירים ציוניים של מדינת ישראל".

דב טרטכמן, רכז הפרויקט, הוסיף: "בזמן שאנשים מנסים להכתים את שמה של ישראל בעולם, הסטודנטים הסינים שבאים לסיורים שלנו הופכים לשגרירים של ארצנו. אנו עדים למגמה גוברת של סינים שמעוניינים להצטרף לתוכנית ובקשות לצרף כאלו שרק מגיעים לביקור קצר היא עצומה".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]