גיל מסינג ויתר על מינויו לתפקיד דובר צה''ל - 0404
גיל מסינג ויתר על מינויו לתפקיד דובר צה סיגל נפתלי קסל

גיל מסינג ויתר על מינויו לתפקיד דובר צה"ל

גיל מסינג הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מוותר על מינוי לתפקיד דובר צה"ל הבא.

בהודעתו לרמטכ"ל אביב כוכבי, כתב מסינג: "במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפניי ומעולם לא דבק בו רבב. אני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה"ל והמינוי הממלכתי שאותו ייעדת לי. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי ואין לי כל כוונה להשלים עם זה.

על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל. על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאוד במסגרת עבודתי בצ'ק פוינט ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל.

ברוח זו, ניאותי לקחת על עצמי את תפקיד דובר צה"ל אותו הצעת לי, על אף שבמישור המקצועי והאישי לא היה חסר לי דבר, ורוויתי סיפוק מקצועי ורווחה כלכלית במסלול קידום גלובלי. ידענו, משפחתי ואני, שבהחלטה לוותר על חיי נוחות, אנו משלמים מחיר אישי וכלכלי לא פשוט, אך כאמור- הערך המוביל אותי תמיד היה, ועודנו, אחר.

סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי. לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ״ל ובמוסד דובר צה״ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי. לשמחתי, תוך זמן קצר מאד עמדה מאחורי מערכת אכיפת החוק והבהירה שגם במקרה בו ניסו להטיל דופי בי ובמוטיבציות שלי – הייתי אזרח שומר חוק הראוי להערכה על מעשיו.

אינני נמנה על אלו שמתקשים להאמין שאזרחים שומרי חוק נכונים לסייע לרשויות אכיפת החוק ללא כל תמורה אישית זולת טובת הציבור, ופעולותיי גם כאן, כמו בעבר, מוכיחות שאני מוכן להקריב הקרבה אישית בכדי לשרת את האינטרס הציבורי ולהיטיב עם החברה הישראלית ושלטון החוק".

.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]