הרמטכ''ל כוכבי: "אני גאה בחיילי צה״ל, במפקדיו וגאה בכם המצטיינים" - 0404
הרמטכ דובר צה''ל

הרמטכ"ל כוכבי: "אני גאה בחיילי צה״ל, במפקדיו וגאה בכם המצטיינים"

הבוקר (חמישי), נערך טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ט בבית הנשיא בירושלים. הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום המטה הכללי, הקצינים והחיילים המצטיינים ומשפחותיהם. במהלך הטקס העניק נשיא המדינה תעודות הצטיינות ל-120 קציניםוחיילים מצטיינים מכלל יחידות צה"ל.
 
החיילים המצטיינים נבחרו בוועדות שונות וזכו בתואר מצטייני הנשיא, לאור פועלם המהווה דוגמה ומופת לצה"ל כולו, חתירתם למצוינות והפגנת מסירות, מקצועיות ואחריות. במעמד קבלת האות, יקבלו החיילים מ-"יחד למען החייל" מלגת לימודים בסך 1,000$, תרומת ידידי האגודה למען החייל בבריטניה.

דובר צה"ל

מבין 120 מצטייני הנשיא, 74 הינם גברים, 46 הינן נשים, 22 הינם חיילים בודדים, 8 הינם חיילים שהתנדבו לשירות צבאי, 19 הינם קצינים ו- 71 הינם לוחמים.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "ביום-יום חיילים אלו, לצד עשרות אלפים, עומדים על משמר הגבולות. מדינת ישראל היא עובדה מוצקה ומוגמרת, ולמען ביטחונה צה״ל ממשיך לפעול יומם וליל. ההצטיינות מתרחשת בחדרי חדרים ובגבעות חשוכות. היא כרוכה בשעות ובימים של עבודה מאומצת ומתחילה בדברים הבסיסיים ביותר: בנוהל קרב יסודי, בארגון מוקפד של מוצב, בתרגול חוזר ונשנה לצורך שיפור, והתעקשות על ביצוע איכותי של המשימות. זוהי הדוגמה האישית במיטבה: חיקוי המצטיין! זוהי מנהיגות, ועל כל אלו באנו להביע הערכה ולהוקיר לכם לתודה. הבוקר הזה עומד בסימן ההצטיינות האישית, אך ההצטיינות חייבת להיות הדופק הארגוני שעל פיו פועלת כל יחידה, פיקוד או זרוע.

בני המשפחה הנמצאים כאן עמנו מהווים את הקרקע הפורייה שמתוכם צמחתם, שהעניקה לכם ערכים, מופת ודרך של מצוינות. המציאות משתנה בקצב מסחרר ועלינו להמשיך להשתנות. לכן גזרנו על עצמנו את העיקרון של מוכנות והשתנות. נעשה כל שניתן לשפר את המוכנות, ובכלל זה אימונים, מלאים ומחסני חירום. ונעשה כל שאפשר להתאים את עצמנו לאתגרי שדה הקרב הנוכחי, לאתגרי העתיד ולחיזוק כושרו ההתקפי של צה״ל. ראיתי אותם במהלכי ימי הקרב האחרונים – בעמדת צלפים לאורך הגבול, בחמ״ל האיסוף והתקיפה, בתא הטייס, בחדר הבקרה של הסוללה ובחדרי המודיעין. עובדים מסביב לשעון. עושים ביטחון. אני גאה בחיילי צה״ל ובמפקדיו, וגאה בכם המצטיינים. חג עצמאות שמח".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]