נתניהו בטקס חיילים מצטיינים: "כשמטוס נוחת בנתב"ג, פתאום כולם מוחאים כפיים. אין דבר כזה בעולם" - 0404
נתניהו בטקס חיילים מצטיינים: קובי גדעון, לע״מ

נתניהו בטקס חיילים מצטיינים: "כשמטוס נוחת בנתב"ג, פתאום כולם מוחאים כפיים. אין דבר כזה בעולם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, השתתפו בטקס חיילים מצטיינים, "כל ישראל מירושלים", בבית הנשיא.

נתניהו נשאל מה מייצג בעיניו את הרוח הישראלית ואמר: "קודם כל זו תחושת הביחד שאתם רואים על המדשאות ובפארקים, ברגע הזה שהוא רגע שתופס אותנו ואומר לנו שברגעי מבחן אנחנו ביחד. אבל יש לזה עבורי לפחות עוד שתי דוגמאות – אחת, קיבלנו בשבועות האחרונים, כשהחזרנו את חייל צה"ל זכריה באומל ז"ל לקבר ישראל וראינן את הביחד הזה בעוצמה אדירה. זו אחווה ורעות שבאים לידי ביטוי עילאי.

יש עוד דבר שתמיד צד את עיניי, או היה צד – בכל פעם שהמטוס נוחת בנתב"ג, פתאום כולם מוחאים כפיים. אין דבר כזה בעולם. חפשו מדינה שהמטוס נוחת אצלה והם מוחאים כפיים, אין דבר כזה. זה אומר שיש פה איזו תחושת אחדות ותחושת הזדהות, וזה דבר שהוא עמוק. זה לא רק "כמה טוב ששבת הביתה", זה "הבאנו שלום עליכם" ואיזו תחושה של העומק של החוויה המשותפת שלנו, הניסיון ההיסטורי שלנו, ההתחדשות הנפלאה שלנו, הערבות ההדדית שלנו לכל אחד ואחת, והנה היא באה לידי ביטוי גם כאן היום. אני מציע למחוא כף לחיילים האלה".

 נתניהו, התקשר לדרוש בשלומו של החייל המצטיין רב"ט אריאל סלם, שבמהלך טקס המצטיינים בבית הנשיא לא חש בטוב.

נתניהו אמר לאריאל שהוא גאה בו, איחל לו רפואה שלמה ובירך אותו על הצטיינותו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]