מצטיין יוצא דופן מאשכול - 0404
מצטיין יוצא דופן מאשכול

מצטיין יוצא דופן מאשכול

בין 120 החיילים מצטייני נשיא המדינה – גם סמל אשר כץ, תושב כרם שלום המשרת באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. אשר הקים את גרעין החיילים בכרם שלום ושותף להקמת גרעינים נוספים באשכול. לצד שירותו הצבאי גם מוביל פעילות התנדבותיות באזור.

אשר גדל והתחנך בגוש עציון, עשה מכינה קדם צבאית וישיבת הסדר. לפני הגיוס, התנדב בקניה בבית יתומים במשך חודשיים. במרץ 2017 התגייס לחטיבת כפיר. במהלך המסלול נפצע באופן שלא אפשר לו להמשיך במסלול ועבר לשרת באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. אשר מספר כי המשרתים סביבו היו בעלי תואר ראשון והיה לו מאתגר מאוד להשתלב מבחינה מקצועית, לכן החל ללמוד בסופי השבוע פיזיקה ומתמטיקה באינטרנט.
במקביל לשירותו הצבאי, אשר הקים גרעין חיילים שעברו לגור בקיבוץ "כרם שלום", בו 30 חיילים שגרים בקיבוץ, מקימים פרויקטים שישפרו את חיי הקיבוץ ותושבי עוטף עזה. הוא שואף לשלב בין הצבא לקהילה, "להגן על הבית ולפתח את הבית". עם הזמן הקים עוד ארבעה גרעינים נוספים של חיילים בעוטף עזה.

אשר החל את שירותו כלוחם בחטיבת כפיר. עקב פציעתו ומסיבות רפואיות שובץ לתפקיד מורכב ומאתגר הדורש יכולות מיוחדות. בתפקידו, מגלה יוזמה בתחומים עליהם הוא אמון, משקיע זמן ומאמץ ללמוד ולהתפתח. כמו כן, הביא את תחום עיסוקו להישגים מרשימים ובנוסף מוביל פעילות התנדבותית ביישובי הגזרה. הוא ערכי, מסור ובעלי יחסי אנוש טובים. אי לכך, נבחר להימנות בין 120 מצטייני הנשיא השנה.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול: "אשר כץ משרת בחזית ההגנה עזת הרוח על תושבי אשכול ומיישם הלכה למעשה את המשפט ׳מגן על הבית׳. אני משוכנע שערכיו והצטיינותו האישית ילוו אותו בכל צעד וימשיכו לתרום לחברה הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]