בנט בחידון התנ"ך: "3,000 שנה לא הייתה לנו מדינה ריבונית עצמאית מצליחה כל כך" - 0404
בנט בחידון התנ

בנט בחידון התנ"ך: "3,000 שנה לא הייתה לנו מדינה ריבונית עצמאית מצליחה כל כך"

שר החינוך, נפתלי בנט, נשא היום (חמישי), דברים בחידון התנ״ך העולמי תשע״ט. החידון נערך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב, משפחות המשתתפים ואישי ציבור נוספים.

בנט: "רבותיי, טוב במדינת ישראל. לא סתם טוב בישראל, 3,000 שנה לא הייתה לנו מדינה ריבונית עצמאית מצליחה כל כך כלכלית, ביטחונית, טכנולוגית ומדינית.

מדינת ישראל חוֹוָה את תקופת השפע וההצלחה הגדולה מימיה, אבל בעצם ימים אלו מתרחש אחד האסונות הגדולים בתולדות העם היהודי – אנחנו מאבדים מיליונים מאחינו ומאחיותינו היהודים בגולה. כמו קַרְחוֹן שנמֵס לו, כך חלק גדול מהעם שלנו הולך ומתפוגג לנגד עינינו.

על מדינת ישראל לפעול, כבר היום, בכל העוצמה, היצירתיות והנחישות שטמונות בנו, כדי להציל את אחֵינו בני העם היהודי בעולם מפני התבוללות ואנטישמיות. במשך 70 שנותיה הייתה מדינת ישראל הפרויקט של העם היהודי. עכשיו הגיע תורנו לדאוג להם: עלינו לדאוג שהעם היהודי יהיה הפרויקט של מדינת ישראל. כל אימת שהיינו זקוקים לסיוע כלכלי או מדיני, יהודֵי העולם נרתמו. כלל היסוד שלנו, ש"כל ישראל ערבים זה לזה", לא נעצר בַּמכס בנתב"ג.

ישראל עושה מהלכים גדולים בַּעניין … אך זה עדיין מעט מדי. מה שנעשֶה אנחנו, ממשלת ישראל ועַם ישראל, בשנים הקרובות יְעַצב את עתיד עמנו לעוד מאות רבות של שנים.

ישראל נכנסה לעשור השמיני לחייה. אם ישראל תיקרע שוב מבפנים, אם נרים שוב יד איש על אחיו, לא נקבל עוד הזדמנות. עכשיו הרגע הגדול שלנו להראות איך מדינת ישראל מתייצבת לנצח כמדינת מופת יהודית, ריבונית וּמאוחדת, למרות המחלוקות. בִּרכתו וְקִלְלָתֹו של העם היהודי היא הווכחנות שלו.

מדינת ישראל חזקה זקוקה לכל שלושת החבלים (הדתי, הלאומי והאוניברסלי), לשלושת הכוחות הללו. זו הגדולה שלנו כְּעם, כמדינה. ההומניות, היהדות והלאומיות אינן סותרות זו את זו. הן משלימות זו את זו. מרבית הציבור הישראלי הוא טוב. בשוליים יש דברים לא תמיד יפים, אך הם, כאמור, שולִיִים. גם הימין וגם השמאל אוהבים את ישראל.

גם הימין וגם השמאל אוהבים את האדם. עלינו מוטלת החובה להבטיח שנהיה כאן מדינה יהודית ריבונית וּמאוחדת לנצח נצחים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]