לזכרם של 1,498 שוטרים ושטרות: טקס יום הזיכרון לחללי משטרת ישראל תשע״ט - 0404
לזכרם של 1,498 שוטרים ושטרות: טקס יום הזיכרון לחללי משטרת ישראל תשע״ט דוברות המשטרה

לזכרם של 1,498 שוטרים ושטרות: טקס יום הזיכרון לחללי משטרת ישראל תשע״ט

הבוקר, ג׳ באייר, התשע"ט, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, התקיים טקס הזיכרון המשטרתי בחלקת המשטרה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, ירושלים. הטקס התקיים לזכרם של 1,498 חללי משטרת ישראל שנפלו במהלך שירותם או בעקבותיו מאז ימי קום המדינה.

דוברות המשטרה

בעשור האחרון, מאז העורף הפך לחזית, נמצאים שוטרי משטרת ישראל בחזית איומי הטרור. שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול מונעים ומגנים בגופם פעם אחר פעם על ביטחונם ושלומם של אזרחי מדינת ישראל בגבורה ובחירוף הנפש. בין אם זה במהלך המאבק הנחוש בטרור, ובין אם במאבק המתמשך בפשיעה או בתאונות הדרכים. מאז טקס יום הזיכרון אשתקד, נוספו למצבת השכול של משטרת ישראל עוד 11 חללים.

הטקס התקיים במעמד מ״מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, המשפחות השכולות, נציג משרד הביטחון, חברי סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל, קצינים ושוטרים.

דוברות המשטרה

מ״מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר במהלך הטקס: "היום, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יום אשר מאחד את כולנו, אנשי כוחות הביטחון. משטרת ישראל שותפה למחיר יקר זה ונטלה חלק חשוב בגיבוש צביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל. תרומתנו לחברה ולמדינה משמעותית ומרכזית ולנו הזכות להיות חלק בהגשמת חזון הדורות".

בהמשך דבריו, הוסיף מ״מ המפכ"ל: ״אנו מצדיעים היום לרעינו ושותפנו לדרך, 1498 חללי המשטרה לדורותיהם, בנינו ובנותינו, שנפלו במהלך שירותם הפעיל ובהם – שוטרים, שוטרות, לוחמי מג"ב ומתנדבים, חברים ועמיתים עמם עבדנו, אותם אנו זוכרים תמיד, איתנו בלבנו לעד. לנגד עניינו עומדים ערכי המוסר והצדק, ערכי היושר, אומץ ואהבת המולדת, עליה הגנו הם בגופם. נזכור כי ביסוד תקומתה, קיומה ובטחונה של מדינת ישראל עומד הציווי של חללינו הנופלים למסירות אין קץ, לגבורה ואהבת הארץ. נזכור זאת ונמשיך בשליחותנו למענם, למעננו ולמען הדורות הבאים״.

דוברות המשטרה

בסיום דבריו, פנה מ״מ המפכ"ל למשפחות השכולות ואמר: ״משפחת השכול היא אחת, עטופת יגון וכאב. אנו שותפים לכאבכם וחשים את הכוח והעוצמה שבכם. אנו מבטיחים לכם שמשטרת ישראל תמשיך לקיים את צוואת הנופלים וידינו תמשכנה להיות מושטת אליכם בכל עת. יהי זכר הנופלים ברוך״.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]