כל ערב יום זכרון האנדרטה לזכר הרב מאיר חי הי"ד – מושחתת - 0404
כל ערב יום זכרון האנדרטה לזכר הרב מאיר חי הי

כל ערב יום זכרון האנדרטה לזכר הרב מאיר חי הי"ד – מושחתת

פשע שנאה: בפעם השלישית ברציפות, בערב יום הזכרון, הושחתה האנדרטה לזכרו של הרב מאיר חי הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי לפני 10 שנים בדיוק, כשהיה בדרכו לביתו בשכונת מפוני חומש – שאנור.

האנדרטה הושחתה גם ערב יום הזכרון תשע"ח, וערב יום הזכרון תשע"ז, וכן הושחתה עוד לפחות 11 פעמים, בעיקר סביב יום האזכרה של הרב. הפעם עקרו הפורעים את האנדרטה ככל הנראה עם טרקטור או משאית.

אלמנתו של הרב מאיר חי אלישבע חי הגיבה באופן קשה על הדברים אולם הודיעה שלא תשבר: "זו מלחמה על הרוח, וזה מה שמחזק אותי בימים הקשים האלו. אני מבינה שמנסים לשבור אותנו ברגעים הכי קשים שלנו, ודווקא מהמקום הזה אני בוחרת להתחזק, לחזק את הרוח הפרטית והלאומית. אני באמת מנסה להבין מה הסיפור שלהם עם חתיכת אבן? למה כל פעם הורסים מחדש? ולכן אני מבינה שזו מלחמה על הרוח. לא על החומר. וגם אצל מאיר הנושא של הרוח היה מאוד חזק, להיות תמיד שמח, להאיר, זו הייתה המהות שלו. את הרוח הזו הם מנסים לשבוא ואנחנו לא נשבר".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהיה שכנו של הרב מאיר חי וחברו אמר: "הדבר הזה לא ישבור אותנו. הם הורסים ואנחנו בונים. צריך שתהיה שפלות רוח כל כך גדולה כדי להרוס אנדרטה של אב ל 7 ילדים שנרצח, להרוס פעם אחר פעם ועוד סביב הימים הכי קשים וכואבים למשפחה. אנחנו לא נשבר. אנחנו נבנה שוב את האנדרטה והפעם גדולה יותר וחזקה יותר".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]