עצוב: ילדים רצו לממ״ד בצפירה לזכר הנופלים. אושרית: ״לאיזו מציאות אנחנו גדלים״? חלי: ״הקטנה צרחה״ - 0404

עצוב: ילדים רצו לממ״ד בצפירה לזכר הנופלים. אושרית: ״לאיזו מציאות אנחנו גדלים״? חלי: ״הקטנה צרחה״

מציאות בלתי נסבלת ובלתי נתפסת: בעת השמעת הצפירה לזכר הנופלים רצו ילדים קטנים בשדרות, אשקלון, גן יבנה והסביבה למרחב המוגן – לחדר המיוחד בבית.

סרטון שהופץ הערב מציג ילד שרץ מתוך תרגולת משפחתית היישר לתוך החדר, כדי למגן עצמו.

הסרטון פורסם בחדשות 0404 ומייד גרר תגובות רבות מאוד של תושבים ברחבי הארץ. תושבים ציינו כי גם הם התבלבלו – ילדים צרחו ועוד.

אושרית תשובה כתבה כי גם בנה הקטן רץ לממ״ד: ״מסכן קטן… הבן שלי בן שנה ו-8 וכמה שניסיתי להסביר לו שיש צפירה ושישאר איתנו, הוא רץ לממ״ד ומהר תפסתי אותו וחיבקתי אותו. לאיזו מציאות אנחנו גדלים בעיר אשקלון״?

חיים כהן כתב: ״זה רק כדי להמחיש לכל עטופי הבועה למינהם… מה חווים ילדיי הדרום… ולפעמים גם סירנה של אמבולנס מכניסה רגע של לחץ״.

אלה אשורוב, תושבת שדרות, ציינה כי, ״גם אני רצתי״ וירון כתב: ״הבן הקטן שלנו רץ מייד לממ״ד. הלכנו איתו יחד. לא רצינו להסביר לו שזו צפירה וזה משהו אחר, כדי שחס וחלילה באזעקה אמיתית לא ירוץ יותר״.

חלי זוהר מאשקלון: ״הכנתי את הקטנות שלי מראש שתהיה צפירה. הילדה בת 5 התחילה לבכות ולהתהלך מצד לצד ואז כשהתחילה הצפירה התחילו הצרחות שלה, הבכי והרעידות בגוף. כמובן שחיבקנו והסברנו, אבל לצערי לא ממש עזר״.

רוית שליט מגן יבנה כתבה: ״זה גם מה שקרה לי בשניה הראשונה כששמעתי״.

צליל כהן כתבה: ״גם אצלי (אשקלון) הסברתי לילדים בצהריים שתהיה צפירה שנשמעת כמו אזעקה אבל זה לא, הסברתי שזה לזכר החיילים וכו'. עשר דקות לפני הצפירה תיזכרתי שוב, 2 דק׳ לפני שוב התרעתי שעוד מעט צפירה והנה ברגע שהתחילה הצפירה בן ה-5.5 החל לרוץ לממ״ד. מיד עצרתי אותו והסברתי שוב. אין מה לעשות זה כבר בנפשם״.

לכל התגובות בפייסבוק 0404, לחצו כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]