אדלשטיין בעצרת הזכרון: "גם אם ירבו חורשי רעתנו - נצח זכרון בנינו ובנותינו לעולם לא ישקר" - 0404
אדלשטיין בעצרת הזכרון: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אדלשטיין בעצרת הזכרון: "גם אם ירבו חורשי רעתנו – נצח זכרון בנינו ובנותינו לעולם לא ישקר"

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין נשא דברים בעצרת הזכרון הממלכתית לחללי מערכות ישראל. בעצרת נשאו דברים גם ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי. 

אדלשטיין: "את הנאום שנושאים כאן מכינים מראש אבל את הדף בו מציינים את מספר הנופלים, 23,741, מוסיפים ברגע האחרון. כי גם ברגע הזה, כשאנחנו יושבים כאן, עומדים חיילינו על המשמר. וכולנו תקווה שישובו הביתה בשלום.

לפני חודש הבאנו למנוחת עולמים את רב סמל זכריה באומל ז"ל, שלצדו נמצאה הציצית אשר עטפה אותו כל השנים האלה. 'למען תזכרו' נכתב בפרשת ציצית בחומש במדבר. למען תזכרו את זיו הפנים של בנינו ובנותינו 23,741 חללי מערכות ישראל. למען תזכרו את שמותם של השבויים והנעדרים מכל הזמנים ומכל המלחמות. את המחויבות לעשות כל מה שיידרש כדי שהנדר להשיבם אלינו לא יופר לעולם.

את עצמאותנו קנינו במחיר חיינו. ואף על פי כן, לפיד החירות העברי עבר מדור לדור. הוא מעולם לא כבה ולעולם לא יכבה. גם אם ירבו חורשי רעתנו וגם אם לא נדע מתי נוכל להבטיח שזו תהיה המלחמה האחרונה – נצח ישראל לעולם לא ישקר. נצח זכרון בנינו ובנותינו לעולם לא ישקר. ונצח ההבטחה להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים, לעולם לא ישקר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]