חשיפה: מיהו ארגון 'לוחמים לשלום' – ממארגני טקס הזיכרון האלטרנטיבי? (צפו) - 0404
צילום: עד כאן

חשיפה: מיהו ארגון 'לוחמים לשלום' – ממארגני טקס הזיכרון האלטרנטיבי? (צפו)

בארגון עד כאן מבקשים להזכיר לציבור מיהו ארגון 'לוחמים לשלום', אחד מהארגונים האחראיים על טקס הזיכרון האלטרנטיבי, ומיהם פעיליו. בשנים האחרונות תיעדו פעילי עד כאן כיצד בסיורים של 'לוחמים לשלום' משווים את טייסי צה"ל לשאהידים ומעלילים על תושבי הישובים ביו"ש כי הם משסים חזירים בכפרים הערביים, כיצד פעילי 'לוחמים לשלום' משתפים פעולה עם מחבל, מעודדים אינתיפאדה שלישית, מספקים לערבים אישורי כניסה לארץ המשרתים את האינטרסים האישיים שלהם, מבריחים שב"חים ועוד.

כפי שניתן לראות בסרטון הראשי, במהלך סיור מטעם 'לוחמים לשלום' לגוש עציון לפני מספר שנים, שאל אחד המשתתפים את מוחמד (פעיל 'לוחמים' שגר בסילוואן) כיצד הם מתמודדים עם תופעת המחבלים המתאבדים. משתתף אחר בסיור מיהר לתקוף את השואל, והשווה את טייסי חיל האוויר למחבלים המתאבדים "אתה תוכל להגיד מה קורה כשטייס יושב בבית קולנוע ויורה טיל, הורג שכונה שלמה? אנחנו חברה של רוצחים, כל יום רוצחים אנשים, כל יום.. אולי אתה הטייס הזה שהורג אנשים.. אנשים בתנועה שאמרו להם למחוק בתי חולים, תראו מה זה רצח". 

בסיור נוסף מטעם לוחמים לשלום שנערך כחודשיים לאחר הסיור המוזכר לעיל, התארחו המשתתפים במפגש דו לאומי שהתקיים בכפר יתמא, בביתו של פעיל ערבי בשם מוהנד. בדרך למפגש סיפר אחד הפעילים לשתול של ארגון עד כאן כי הוא העביר חוג במכינת רבין, ופרט עד כמה הם קהל יעד קשוב וטוב. עוד הוסיף הפעיל כי בין מעבירי החוגים של המכינה נמנה גם מחבל שניסה לפוצץ מטען חבלה בבני ברק לפני כ-30 שנה, ונפצע במהלך הניסיון.

לדברי הפעיל, מדובר במחבל המשתייך לארגון 'לוחמים לשלום' "אבו נתאם קוראים לו, אחד בלי אצבעות.. אני שמעתי שבלוחמים לשלום, הפלשתינים הפעילות שלהם הייתה נגד אזרחים, והוא היה אחד כזה". הפעיל מודה שמדובר בקונפליקט "מעניין איך הם יאכלו את זה כי גם לי זה לא פשוט. כי עכשיו הוא נראה זקן כזה, אבל…", ומסיים בזיהוי וודאי של המחבל "הוא ניסה לפוצץ מטען חבלה בבני ברק וזה התפוצץ לו בידיים. כן, ראיתי אותו ביאנון כמה פעמים".

בסיור אחר שנערך לפני כארבע שנים בשומרון, תיעד פעיל 'עד כאן' כיצד מספרים תושבי הכפר כי המתנחלים הם אלו שמשסים חזירים בכפר, הגורמים לפגיעה בחקלאות. "החזירים שנמצאים עכשיו זה מהמתנחלים, הם הביאו את זה", וכן "ראינו את המשאית מביאה חזירים. משאית ישראלית מביאה חזירים". בנוסף נשמעת תושבת הכפר מדברת בערבית, והמתורגמן מסביר כיצד ראתה משאית עם חזירים יוצאת מהיישוב עלי זהב ומפזרת אותם בכפר.

בהקלטה אחרת ממפגש דו לאומי, זמן קצר לאחר חטיפת שלושת הנערים, נשמע פעיל ישראלי ב'לוחמים לשלום' מעודד אינתיפאדה שלישית. "אני לא אמור להגיד את זה כי אני מ'לוחמים לשלום' אבל נראה לי שהישראלים יצאו מפה רק אם תעשו אינתיפאדה שלישית"

 

כמו כן, תיעד ארגון 'עד כאן' את אחת מפעילות 'לוחמים' המסבירה כי השותפות עם ישראל היא זו שמניעה את הפעילים הערבים, שרוצים להשיג אישורי כניסה לארץ ולמצוא נשים בעלות אזרחות ישראלית. "להרבה פלסטינים יש אינטרס. לא אינטרס כאילו של 'בוא נעשה פעילות למען השלום', אלא אינטרס נגיד להשיג אישור כניסה לארץ. או, לא יודעת, ענייני נשים וגברים וכאלה..".

 

בנוסף, תקף ארגון 'עד כאן' סרטון בו נראים פעילי 'לוחמים לשלום' המצהירים כי הם בעד זכות השיבה לערבים ופתרון 'בעיית הפליטים', כהגדרתם. בעד כאן טענו: "שלא נתבלבל, המטרה העיקרית של מארגני הטקס ההזוי היא לשווק אותו כאירוע של דו קיום ובכך לטשטש את המטרה המרכזית – טשטוש זהותה היהודית של מדינת ישראל. פעילי הארגון תומכים בזכות השיבה, פעולה שלא מעט ארגונים רדיקליים אפילו לא מעלים על דעתם בגלל השלכותיה החמורות, שהן דה פקטו חיסול המדינה היהודית".

כמו כן, פרסם ארגון עד כאן תיעוד של פעילת 'לוחמים לשלום' המעידה על עצמה כי הבריחה שב"חים בעבר לתוך מדינת ישראל, וכי 'אין לי בעיה לעשות את זה'.

 

גלעד אך, מנכ"ל ארגון עד כאן: "הארגונים הרדיקליים הישראלים, במקום לעזור ולחבק את המשפחות השכולות, להקרין להם חיבה, להקרין להם שהקורבן שלהם היה חשוב בשביל העובדה שתהיה מדינה יהודית, אם זה נפגעי צה"ל ואם זה נפגעי טרור – הארגונים הרדיקליים מחבקים את העם של הרוצחים, מחבקים את משפחות המחבלים, מנסים להציג אותם כשווים בין שווים: 'הם צודקים ואנחנו צודקים'.

המהלך הזה הוא מהלך חולני והזוי, שכל אזרח ישראלי חייב להוקיע. ההשוואה בין הרוצחים לנרצחים היא דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. כל גורם וכל אזרח חייב לצאת נגד הדבר הזה. אין לארגון הזה כל קשר לשלום. מדובר בארגון שמעודד אינתיפאדה שלישית, שפעיליו מבריחים שב"חים לתוך ישראל, שבסיוריו משמיץ את אזרחי ישראל וחיילי צה"ל, ומחובר בקשר הדוק לגורמים קיצוניים אנטי ישראליים באירופה וברשות".

 

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]