נשות הכותל הודו: "נאלצנו להגניב ספר תורה לכותל". מרכז ליב"ה: "יש לפתוח בחקירה פלילית" - 0404
נשות הכותל הודו: 0404

נשות הכותל הודו: "נאלצנו להגניב ספר תורה לכותל". מרכז ליב"ה: "יש לפתוח בחקירה פלילית"

מרכז ליב"ה פנו אתמול (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יורה על פתיחת חקירה פלילית כנגד נשות הכותל בגין הפרת הוראה חוקית ועבירה לפי חוק המקומות הקדושים וזאת לאור הברחת ספר תורה לרחבת הכותל ופגיעה בסדרי המקום, זאת בניגוד לחוק.

בנוסף, פנו בליב"ה לרב המקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, שיפעיל את סמכותו בחוק, בהתאם לתקנות ויורה על הרחקתן מרחבת הכותל המערבי.

הבוקר, פרסמו נשות הכותל בדף הפייסבוק שלהן, פוסט בו הן מודות בביצוע העבירות לכאורה "נאלצנו להגניב ספר תורה לכותל", נכתב בפוסט.

במכתבים, שנשלחו באמצעות עו"ד משה פולסקי המייצג את ליב"ה, צויין כי מדובר במעשים אשר עולים כדי עבירה פלילית וזאת בניגוד לתקנות השמירה על המקומות הקדושים ליהודים המחייבות שמירה על מנהג המקום ומניעת חילולו, בהתאם לחוק.

כמו כן, מציינים במרכז ליב"ה כי אין מדובר בהפרת חוק ראשונה, אלא בהפרות חוק חוזרות ונשנות מצד אותה קבוצת נשות הכותל.

"הדבר מוכיח כי נשים אלו אינן מקבלות על עצמן שמירה על הוראות החוק, אינן נשמעות להוראת הממונה והן אף מנסות לקבוע עובדות בשטח, חרף ידיעתן כי הדבר עומד בניגוד גמור להוראת המומנה", נכתב במכתבים, אשר העתקים מהם נשלחו גם לרבנים הראשיים לישראל ולשר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

במכתב לרב הכותל צויין כי "לאור כל האמור ומשדובר בעבירה פלילית, שנעשתה בכוונה תחילה, נבקש כי כבודו ישתמש בסמכותו ויורה על הרחקתן של אלו מרחבת הכותל המערבי".

כזכור, אתמול, ר"ח אייר, הגיעו לרחבת הכותל המערבי כ-20 נשים מנשות הרפורמים וארגוני הקרן החדשה, אשר מגיעות מידי חודש לבצע פרובוקציה במקום. על פי הערכות, הכישלון של נשות הכותל להביא לפני כחודשיים, ר"ח אדר ב', 1,000 מתפללות אל רחבת הכותל המערבי, הוא זה שגרם לכך שנרשם אתמול שיא שלילי במספר הנשים שבאו לנסות ולעשות פרובוקציה במקום, והן הגיעו בשני רכבי הסעה קטנים בלבד.

במקביל, הגיעו אתמול כשלושת אלפים מתפללות ומתפללים לרחבת הכותל המערבי אשר השתתפו בתפילת ר"ח המונית שנערכה במקום. כמו כן עשרות אנשים הגיעו לרחבת הכותל הדרומית וקיימו גם הם תפילות ר"ח במקום על פי ההלכה והמסורת היהודית, הכוללת בין היתר פריסה של מחיצה על מנת להפריד בין הגברים לנשים במהלך התפילה.

אריאל ממרכז ליב"ה: "ההתפרעות של נשות הפרובוקציה אתמול, בניגוד לחוק ותוך פגיעה בקדושת המקום, מוכיחה שוב שהגיע הזמן לשים סוף לבלאגן בכותל, הגיע הזמן לחוקק את חוק הכותל ולהגדיר באופן ברור שמנהג המקום בכותל לכל אורכו הוא כמסורת ישראל ובסמכות הרה"ר בלבד".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]