חשש מהשתתפות שב"חים בטקס האלטרנטיבי של 'לוחמים לשלום' (צפו) - 0404

חשש מהשתתפות שב"חים בטקס האלטרנטיבי של 'לוחמים לשלום' (צפו)

ארגון עד כאן שלח מכתב לאלוף פיקוד המרכז ולמפכ"ל המשטרה, בו שטח את חששו מפני חדירה נרחבת של שוהים בלתי חוקיים לישראל. החשש נובע מעדויות עבר של אחת מפעילות ארגון 'לוחמים לשלום', המעידה כי סייעה בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, ומצהירה כי כל עוד לא יתפסו אותה היא תמשיך לבצע מעשים דומים.

המכתב נפתח בתיאור החלטת ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו שלא לאשר כניסת תושבי הרשות לטקס, ומזכיר את החוק האוסר על כניסה שלא כדין לישראל. אי ציות לחוק גורר אחריו עונשי מאסר משמעותיים, הנעים בין שנת מאסר לחמש שנות מאסר לאדם המארגן שירותי הסעה, במטרה לאפשר כניסה לישראל או שהייה בה שלא כדין של תושבים זרים.

ארגון עד כאן מציין במכתב כי "קיים חשש ממעבר על החוק, וזאת לאור עדויות שנאספו ע"י פעילי 'עד כאן' ובהן ניתן לשמוע כי פעילת 'לוחמים לשלום', ארגון הנוטל חלק מרכזי בארגון הטקס, ששמו נקשר באמירות בעייתיות הן בפן הערכי והן בפן הפלילי כנגד חיילי צה"ל, מעידה כי סייעה בעבר בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, וכי כל עוד לא יתפסו אותה, אין לה בעיה לבצע מעשים דומים.. בנוסף, היא מעידה כי 'מעולם לא בודקים לנו תעודות זהות', דבר המקל על מלאכת הברחת השוהים הבלתי חוקיים לישראל".

במכתב מתריע הארגון כי "לא מדובר בחשש טכני בלבד מפני מעבר על החוק. מדובר בטקס בו נוטלים חלק גם בני משפחה של מחבלים פלסטיניים וכן מספר מחבלים אשר הורשעו בעבר בפעולות טרור נגד אזרחי המדינה. אחד הארגונים השותפים בטקס הינו 'פורום המשפחות השכולות', שלפי ציטוטים בכלי התקשורת '90% מהמשתתפים הפלסטיניים בפורום ישבו בכלא הישראלי'".

כמו כן, "מעבר לא מבוקר של אנשים בעלי רקע בפעולות טרור, וזאת מבלי שגורמי הביטחון יאשרו באופן פרטני כל בקשה ובקשה, היינו מסוכן ועלול לגרום לפעולות טרור נוספות. לא לחינם החליט רוה"מ למנוע את כניסתם.. ישנו חשש ביטחוני ממשי במידה ותושבי הרשות הפלסטינית שלא קיבלו היתר כניסה ולא עברו בידוק ביטחוני כנדרש יסתננו לשטח ישראל".

בסוף המכתב פנה הארגון בבקשה כי מכתבו יתקבל באוזן קשבת ונפש חפצה, וכי כוחות הביטחון ידעו לבצע את פעולתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה העלולה להתרחש.

בסרטון התיעוד של פעילת 'לוחמים לשלום' היא מעידה כי דיברה עם שב"ח 'מתבאס טילים שלא יכול לבוא איתנו. הוא אומר שלא יהיה לו איך לחזור מת"א. אמרתי לו מה הבעיה? תחזור איתנו. הוא אמר ואם יבדקו אתכם אכלתם אותה. אני אישית כאילו הייתי לוקחת אותו. אין לי בעיה עם זה. כבר עשיתי את זה בעבר, אין בעיה כשלא בודקים. אף פעם לא בודקים אותנו תעודת זהות וכאלה. לקחתי אותו איתנו והחזרתי אותו כאילו.. הוא היה שב"ח".

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן תקף את עצם קיום הטקס האלטרנטיבי "במשך 100 שנה ערביי ארץ ישראל רוצחים את שכניהם היהודים מסיבה אחת בלבד –הסיבה האנטישמית, שנאת יהודים. ביום הזיכרון אנו מחבקים את משפחות השכול, שבניהן, הוריהן ובני זוגן נרצחו בהתקפות של הרוצחים הערבים בבתי קפה, אוטובוסים ובתי ספר במשך 100 שנה.

אך תיאר את העוולה שבקיום הטקס "הארגונים הרדיקליים הישראלים, במקום לעזור ולחבק את המשפחות השכולות, להקרין להם חיבה, להקרין להם שהקורבן שלהם היה חשוב בשביל העובדה שתהיה מדינה יהודית, אם זה נפגעי צה"ל ואם זה נפגעי טרור – הארגונים הרדיקליים מחבקים את העם של הרוצחים, מחבקים את משפחות המחבלים, מנסים להציג אותם כשווים בין שווים: 'הם צודקים ואנחנו צודקים'.

המהלך הזה הוא מהלך חולני והזוי, שכל אזרח ישראלי חייב להוקיע. ההשוואה בין הרוצחים לנרצחים היא דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. כל גורם וכל אזרח חייב לצאת נגד הדבר הזה" הוסיף.

כמו כן, תקף אך את הארגונים המקיימים את הטקס "בנוסף, הגורמים שמארגנים את הטקס, 'פורום משפחות שכולות' – שנשמע שם יפה אבל בעצם זה פורום משפחות שכולות גם של מחבלים, וארגון 'לוחמים לשלום' – שעודד אינתיפאדה שלישית ופעיליו מבריחים שב"חים לתוך ישראל כדבר שבשגרה, הינם ארגונים שמחוברים מאוד חזק לגומרים קיצוניים אנטי ישראליים הן באירופה והן ברשות הפלסטינית".

אך סיים את דבריו בבקשה מכוחות הביטחון להגן על ישראל מכל פגיעה "אנו מחזקים את כל הגורמים האחראיים, הן מבחינת בטחון הגבולות והן מבחינת בטחון הפנים, סמוכים ובטוחים שידעו לעשות את עבודתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה האפשרית, ביטחונית וריבונית כאחת".

צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון עד כאן מסר "לא יעלה על הדעת כי החוק יירמס ברגל כל כך גסה, ועל משטרת ישראל לפעול למניעת הישנות המקרים המתוארים בכתבה. ההצדקה המוסרית שנותנים לעצמם "פעילי שלום" לעבור על החוק ולסכן את שלום הציבור צריכה להיתקל באכיפה אפקטיבית של משטרת ישראל וכוחות הביטחון אשר אמונים על שלום הציבור".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]