פנייה ליועמ"ש: "הורה על חקירה פלילית כנגד נשות הכותל שביצעו עבירה פלילית כשקראו בתורה בכותל" - 0404
פנייה ליועמ

פנייה ליועמ"ש: "הורה על חקירה פלילית כנגד נשות הכותל שביצעו עבירה פלילית כשקראו בתורה בכותל"

במכתב, אותו פתחו בנושא "הפרת חוק השמירה על המקומות הקדושים", פנו ארגון ליב"ה, הפועל למען שמירה על קדושת ארצנו, ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה שיורה על פתיחת חקירה פלילית כנגד "נשות הכותל".

כך נכתב: "בשם מרשתי, ליבה יהודית (ע"ר) הריני פונה אליך מתוקף תפקידך כממונה על המקומות הקדושים.

1. היום, א' באייר התשע"ט, נערך ברחבת הכותל טקס דתי, ובו אלו המכונות נשות הכותל, ערכו קריאה בספר תורה.

2. מדובר במעשה המהווה עבירה פלילית, העומד בניגוד לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981( להלן: "התקנות") המחייבות שמירה על מנהג המקום ומניעת חילולו, בהתאם לחוק השמירה על המקומות הקדושים, תשכ"ז-1967 (להלן:
"החוק").

3. הדבר אף מוכיח כי נשים אלו, אינן מקבלות על עצמן שמירה על הוראות החוק, כי נשים אלו, אינן נשמעות להוראות הממונה, והן אף מנסות לקבוע עובדות בשטח, חרף ידיעתן כי הדבר עומד בניגוד גמור להוראות הממונה.

4. אין מדובר בהפרת חוק ראשונה, אלא בהפרות חוק חוזרות ונשנות, מצידן של אלו.

5. לאור האמור, ומשמדובר בעבירה פלילית, שנעשתה בכוונה תחילה, נבקש כי כבודו ישתמש בסמכותו בהתאם לסעיף 4(ג) לתקנות, ויורה על הרחקתן של אלו מרחבת הכותל המערבי. וכן נבקש כי כבודו ישתמש בסמכותו ויורה על פתיחת חקירה פלילית בעניין".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]