צה"ל חושף: בנוסף לחלפן, 2 בכירים נוספים חוסלו - בכיר במערך הכטבמים ובכיר במערכת ייצור האמל"ח של הג'יהאד - 0404
צה אנתוני הרשקו

צה"ל חושף: בנוסף לחלפן, 2 בכירים נוספים חוסלו – בכיר במערך הכטבמים ובכיר במערכת ייצור האמל"ח של הג'יהאד

לא רק חלפן הכספים של ארגון הטרור חמאס חוסל במהלך הסבב האחרון ברצועת עזה, כך חושפים היום לראשונה בצה"ל. ביחד עם חלפן הכספים, המחבל אחמד חודרי, חוסלו בכיר במערך הכטבמים של החמאס ובכיר במערכת ייצור אמצעי הלחימה של הג'יהאד האסלאמי.

למרות דעת הקהל בארצנו, במערכת הביטחון דווקא מרוצים מהמערכה האחרונה מול המחבלים ברצועת עזה. גורמים בצה"ל מסרו כי במהלך סבב הלחימה, נפגעו ארגוני הטרור ובעיקר הג'יהאד האסלאמי בצורה קשה מאוד וזו הייתה המטרה בתקיפות חיל האוויר.

במהלך התקיפות הרבות שביצעו כוחותינו מחיל האוויר ברצועה, בוצע ירי לעבר אתרים תת קרקעיים בהם מייצרים המחבלים טילים ארוכי טווח ובהם היו גם חומרים המשפרים את איכות הרקטות. 

בסך הכל, כ-29 מחבלים חוסלו בתקיפות כוחותינו בעזה, בהם לפחות שלושה מחבלים הנחשבים לבכירים. 

ברמת השיקולים המבצעיים, כוחותינו "התעלמו" מקיום הארוויזיון והשיקול בתקיפות היה אסטרטגי בלבד ומטרתו – החזרת ההרתעה של ארגוני הטרור. דבר שעל פי דעת הקהל בארצנו, לא צלח גם הפעם.   

על פי הערכת גורמי הביטחון, ארגון הטרור חמאס היה מוכן לעצור את הסבב עוד בתחילתו אך נתקל בהתנגדות של הג'יהאד שהחליט להחריף הירי לעבר ארצנו. כאמור, בצה"ל סבורים כי הג'יהאד, וכך גם החמאס, נפגעו קשות ואינם יפתחו בסבב נוסף בזמן הקרוב. 

כזכור, למרות הפסקת האש, שריפה פרצה היום (שני) בעוטף ישראל כתוצאה מבלון תבערה שהופרח על ידי מחבלים מעזה. 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]