בשבילי, דרכון ישראלי: קמפיין חדש מטריף את הרשת - 0404
בשבילי, דרכון ישראלי: קמפיין חדש מטריף את הרשת "אם תרצו"

בשבילי, דרכון ישראלי: קמפיין חדש מטריף את הרשת

קמפיין רשתי חדש קורא לאזרחי ישראל להצטלם עם הדרכון הישראלי שלהם ולהעלות את התמונה לרשתות החברתיות.

הקמפיין, שהחל הערב (שני), החל בעקבות פרסומים שונים המכוונים לקהל הישראלי ובהם מוצע להנפיק דרכונים זרים בנוסף לדרכון הישראלי שלהם. לשם כך, ניתן למצוא ברשתות החברתיות מספר ידוענים אשר הצטלמו עם דרכון אירופאי שיש באפשרותם להוציא לעצמם.

הערב, עם השקת המהלך, רבים מהחברה הישראלית החלו להעלות את התמונות לרשתות החברתיות. בין השאר הצטלמו עם דרכונם הישראלי, חברי כנסת, משפחות שכולות, נכי צה"ל, בני מיעוטים, מנהיגי התנועה הטבעונית, סטודנטים, בני נוער ועוד.

מי שעומדת מאחורי היוזמה היא תנועת "אם תרצו" אשר מבקשת לעורר את השיח בנושא דווקא בשבוע בו מציינים את יום השואה, יום הזיכרון לחיילי צה"ל ויום העצמאות.

בין המשתתפים בפרוייקט, בועז קוקיא, סא"ל (במיל') ואביו של חלל צה"ל רון קוקיא ז"ל אשר נרצח בפיגוע בערד לפני כשנה וחצי. בועז קוקיא: "הדרכון הישראלי הוא הדרכון החשוב ביותר והמשמעותי ביותר. אלפי שנים ערגנו לאוטונומיה יהודית בכל המקומות מהם הגענו למדינת ישראל. זו זכות ענקית שזכינו לה".

"אם תרצו"

 

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו": "2,000 שנים חלמנו על מדינה יהודית בארץ ישראל, וכשזו קמה בהצלחה, והפכה למדינה משגשגת ומצליחה מנסים אנשים קלי דעת לייצר אופנה הרואה בנס הגלוי הזה בר תחליף. פרסומים אלה במיוחד בתקופה של ימי הזיכרון והעצמאות היא כפיות טובה וחוסר רגישות מוחלט. בחרנו לשים את הדרכון הישראלי ואת אהבת המדינה בקידמת השיח. זו לא רק חובה, אלא זכות של ממש. יש לנו רק מדינה אחת ואנחנו אוהבים אותה". 

"אם תרצו"

"אם תרצו"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]