אישום: פעל עם מחבלי חמאס בטורקיה, תצפת ואסף נתונים על בסיסים ושדות תעופה בישראל - 0404
אישום: פעל עם מחבלי חמאס בטורקיה, תצפת ואסף נתונים על בסיסים ושדות תעופה בישראל palinfo com

אישום: פעל עם מחבלי חמאס בטורקיה, תצפת ואסף נתונים על בסיסים ושדות תעופה בישראל

פרקליטות מחוז ירושלים-פלילי, באמצעות עו"ד מוריה ביינה, הגישה לבימ"ש המחוזי בירושלים כתב אישום נגד עובאדה עלמי, בגין ריגול, ביצוע עבירות מגע עם סוכן חוץ ופעולה ברכוש טרור.

עפ"י כתב האישום, החל מחודש אוקטובר בשנת 2018 ועד למעצרו, היה בקשר עם שני מחבלי חמאס אשר שהו בטורקיה. במהלך הפגישות הם ביקשו מהנאשם, שנעתר להם, כי יתצפת, יאסוף צילומים ומידע על אודות אתרים אסטרטגיים ביטחוניים בישראל, יעביר שמות של אנשים החשודים במכירת אדמות לישראליים ושמות של חשודים בשיתוף פעולה ביטחוני עם ישראל. בדרך זו, אסף מידע על בסיסים צבאיים במקומות שונים ברחבי הארץ, שדות תעופה ואתרים ביטחוניים נוספים. הנאשם עשה כן ביודעו כי מדובר במידע שנועד לצורך פעילות צבאית של ארגון החמאס.

בנוסף, במהלך השנים 2017 ו- 2018 אסף סכומי כסף מגורמים שונים בישראל והעבירם בהתאם להוראות שקיבל מפעיל חמאס שבטורקיה, לצורך מימון פעילות הארגון. במעשים אלו החזיק מידע בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, ולממן פעילות ארגון טרור.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]