גורם בכיר בחיל האוויר: "סל המטרות מתרחב - לא שלפנו הכל עדיין, יש עוד הרבה בתכנון" - 0404
גורם בכיר בחיל האוויר: אנתוני הרשקו

גורם בכיר בחיל האוויר: "סל המטרות מתרחב – לא שלפנו הכל עדיין, יש עוד הרבה בתכנון"

גורם בכיר בחיל האוויר מספר היום (ראשון), כי בתקיפת חלפן הכספים של חמאס, המחבל אחמד חודרי, השתתפו מספר כלי טיס. 

הגורם: "זמן רב לא ביצענו סיכול ממוקד. המאפיינים בסיכול הם לב עזה, מספר כלי טיס השתתפו בתקיפה עצמה, ואנו ערוכים להמשך פעילות תחת המסר שחמאס ואנשיו חשופים לפגיעה. חיל האוויר ממשיך לפעול מאז ירי הצליפה ביום שישי, תחת ההנחיה של פעילות תחת ההסלמה כדי לנסות ולחדש את ההרתעה מול חמאס.

אנו פועלים מול חמאס והג'יהאד האסלאמי אבל מבחינתנו חמאס הוא הריבון ותפקידו לסרס את הג'יהאד. תחת הדירקטיבה הזו אנחנו כל הזמן מוסיפים נדבכים כולל מחסני אמל"ח, תשתיות טרור, פגיעה בחוליות טרור, פגיעה במנהרות ועוד. סל המטרות מתרחב ואנחנו ערוכים לאפשרות של הסלמה. לא שלפנו את הכל עדיין – יש עוד הרבה בתכנון".

בנוסף, סיפר הגורם הבכיר כי כ-600 רקטות נורו מרצועת עזה ומתוכן כ-400 נפלו בשטחים פתוחים. הגורם חשף גם נתונים המראים אחוז הצלחה גבוה ביירוטים של מערכת כיפת ברזל כ-86%.

הגורם המשיך: "אין הגנה הרמטית ורק הצירוף של הנחיות פקע"ר ויירוטים של מערכת כיפת ברזל ייצרו את ההגנה האמיתית. יש מאות גיחות של מטוסי צה"ל ואחיזה רציפה של רצועת עזה. עובדים בקצב גבוה ומשתדלים להיות מדוייקים בדיוק כמו הנחיות הדרג המדיני – העבודה שלנו מדוייקת ומקצועית".

כשנשאל על הגדלת טווח הירי של ארגוני הטרור, אמר: "אני לא יודע לשלול שלא יגדילו את טווחי הירי, זה כן ביכולתם אבל אנו ערוכים לכך. פיקוד דרום וחה"א ערוכים גם באזור הגדר ובהקשרי היחידות שלנו וסיכולי הרחפנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]