תיעוד: סיכול ממוקד בלב הרצועה - חוסל המחבל אחמד חודרי, חלפן הכספים של חמאס - 0404

תיעוד: סיכול ממוקד בלב הרצועה – חוסל המחבל אחמד חודרי, חלפן הכספים של חמאס

דרום תחת אש: לאחר מאות רקטות שנורו מאז אתמול, נמשכים מטחי הטילים לעבר יישובי העוטף ושאר הדרום.

לפני זמן קצר, בביה"ח ברזילאי נקבע מותם של שני נפגעים שפונו במצב קשה אחר מפגיעה ישירה במפעל באשקלון והשני מצומת ארז. 

במקביל לירי הבלתי פוסק מהרצועה, כוחותינו מחיל האוויר וכוחות שריון ממשיכים בירי לעבר מטרות טרור ברצועת עזה ועד כה, למעלה מ-260 יעדי טרור הושמדו ברצועה

כוחותינו מחיל האוויר ירו והשמידו מכונית ובה מחבלים המשתייכים לארגון הטרור חמאס – במקום מחבל בכיר שחוסל ולפחות שלושה מחבלים נוספים שנפצעו באורח קשה. 

מדובר צה"ל נמסר כי, "בפעילות משותפת של צה״ל ושירות הביטחון הכללי סוכל חאמד אחמד עבד חודרי, יליד 85', תושב רצועת עזה, האחראי על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה. חודרי הוא בעליה של חברת החלפנות "חאמד ללצראפה"/"אלופאק", אשר הוכרז כארגון טרור בישראל ביוני 2018.

בשנים האחרונות התבסס מעמדה של חברת החלפנות וכן מעמדו של חודרי כחלפן כספים מרכזי ברצועת עזה. חודרי העביר כספים בהיקפים גדולים ובמזומן לחמאס הצבאי, לג'יהאד האסלאמי ולארגוני טרור נוספים ברצועת עזה, באמצעות חברת החלפנות שבבעלותו ובסיוע חלפנים בחו"ל וסוחרים, שהיו מודעים להכרזה על החברה כארגון טרור.

פעילותו הפיננסית של חודרי, ששימש כראש החץ של איראן ברצועת עזה, תרמה באופן משמעותי לקידום פעילות הטרור ולהתעצמותם הצבאית של ארגוני הטרור ברצועת עזה. צה"ל ושירות הבטחון הכללי ימשיכו לפעול במטרה לסכל ולשבש את נסיונותיה של איראן לקדם פעילות טרור מרצועת עזה באמצעות מימון ארגוני הטרור- חמאס, ג׳יהאד אסלאמי ויתר ארגוני הטרור ברצועת עזה".

בנוסף, לאחר הסיכול הממוקד, כוחותינו מחיל האוויר תקפו חוליית מחבלים נוספת ברצועה. 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]