טקס לציון יום השואה והגבורה נערך בניו יורק. דיין: "האנטישמיות המודרנית שונה מהאנטישמיות שהכרנו" - 0404
טקס לציון יום השואה והגבורה נערך בניו יורק. דיין: הקונסוליה הכללית בניו יורק

טקס לציון יום השואה והגבורה נערך בניו יורק. דיין: "האנטישמיות המודרנית שונה מהאנטישמיות שהכרנו"

הקונסול הכללי בניו יורק דני דיין, ערך היום (רביעי) סיור מיוחד עם השגרירים והקונסולים הכלליים של מדינות שונות בתערוכת זיכרון השואה הגדולה בצפון אמריקה שתיפתח בשבוע הבא, תערוכת "אושוויץ" של מוזיאון המורשת היהודית בניו יורק לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

בסיור המיוחד השתתפו שגרירים וקונסולים כלליים של מדינות שונות: גרמניה, הקונכ"ל דוד גיל, פולין, השגריר פיוטר וילצ'ק והקונכ"ל מאצ'יי גולוביסקי, שוויץ, הקונכ"ל מרקוס בורלין, בלגיה, השגריר דירק ווטרס והקונכ"ל פרנק גרקנץ, סלובקיה, הקונכ"ל לדיסלבה בג', ספרד, השגריר סנטיאגו קבנאס אנסורנה והקונכ"ל רפאל קונדה דה סארו, אוסטריה, השגריר וולפגנג ולדנר והקונכ"ל גיאורג ווטס, שוודיה, סגן קונכ"ל סופי בקר, מקסיקו, הקונכ"ל ויויאן חוארז מונדראגון, סינגפור, הקונכ"ל יסמין ווי, יוון, הקונסול הכללי קונסטנטינוס קוטראס, קזחסטן, הקונכ״ל זניבק עבדראשוב, ארגנטינה, השגריר מרסלו ג'וסטו, בולגריה, הקונכ"ל פלמן גיאורגייב, קוסובו, המזכיר הראשון אינס דמירי, ליטא, הקונכ"ל ניז'ולה נאגיניטה, לוקסמבורג, הקונכ"ל ז'אן קראוזר ואוקראינה, הקונכ"ל אולקסי הולובוב.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק: "התיעודיים המזעזעים שאנו רואים כאן הם לא של אירוע היסטורי שקרה בעולם מקביל. הניצנים שהיו אז נמצאים כאן בקרבנו במציאות הנוכחית גם לאחר הקטסטרופה שהביאה האנטישמיות על העולם במלחמת העולם השנייה.

האנטישמיות המודרנית שונה מהאנטישמיות שהכרנו. היא לא תמיד עוטה את דגלי השנאה אלא מסתירה אותם. היא לא צועקת בשמה אלא נחבאת אל הכלים. לעיתים היא אף מתחפשת למושגים מקובלים בעולם המערבי כמו אנטי-ציונות או אנטי-ישראליות. אבל היא מסוכנת, מסוכנת בדיוק כמו קודמותיה ועלינו לעצור אותה בכל מחיר. עליכם ועל המדינות שאתם מייצגים להילחם יחד אתנו בחיה האנטישמית, מלחמה חסרת פשרות".

הקונסוליה הכללית ניו יורק

הקונסוליה הכללית ניו יורק

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]