טינופת של כלי תקשורת: בטור דעה ב״הארץ״ קריאה לא לעמוד בצפירה ביום השואה - 0404
טינופת של כלי תקשורת: בטור דעה ב״הארץ״ קריאה לא לעמוד בצפירה ביום השואה פייסבוק הארץ

טינופת של כלי תקשורת: בטור דעה ב״הארץ״ קריאה לא לעמוד בצפירה ביום השואה

עד לאן הם מנסים להגיע? טור דעה הזוי ומסית נגד הימין, נבחרי הציבור ורבנים פורסם ב״הארץ״. הכותב, אמיר בן פורת, פרופסור באוניברסטית בן גוריון בנגב, קורא שלא לעמוד במהלך הצפירה ביום השואה בגלל שלטענתו במדינה שלנו צמח ״ימין קיצוני – ימין ניאו נאצי״.

וכך כתב הפרופסור: "עשבים שוטים", כך יאמרו המסנגרים, החלו לצמוח ולכסות את פני האדמה: ימין קיצוני (לשון אחר, ניאו־נאצי) צומח בקרבנו. ימין שמאמץ את שפתם של הרוצחים, כי ממה נפשך, מבחינתו האידיאולוגיה שרקמו הרוצחים רק טעתה בכתובת, בבחירת היהודים (כמובן, רק היהודים, האחרים, למשל הצוענים, לא נחשבים). כל מה שצריך לעשות הוא לנקות אותה מן הסיגים ולהפעילה בחריצות נגד "עמלק", כדי לשמור על טוהר הגזע היהודי.

כאשר נשמעת הצפירה, אנחנו עומדים בשורה אחת, כאילו כולנו למדנו את אותו הלקח. ולא היא. ימין ניאו-נאצי צומח בקרבנו. זה הזמן לפרק את השורות. לא עם הסמוטריצ'ים, לא עם היוגבים, לא עם הזויי פייגלין, לא עם נערי הגבעות של "תג מחיר", לא עם המירי והשולי, לא עם רבנים המטנפים על נוכרים, להט"בים ונשים. עם כל אלה אי אפשר לנו לעמוד בשורה אחת.

הם בחרו בשורה של המקרבנים, אנחנו בזו של הקורבנות. שני קווים מקבילים. כאשר ביום הזיכרון לשואה תישמע הצפירה, המסמנת שתי דקות של דום ואלם, נשב ונחכה. וכשזו תסתיים, רק אז, נקום ונעמוד״.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]