חברי הוועדים שבליכוד נאבקים בחוק הבוררות - 0404
חברי הוועדים שבליכוד נאבקים בחוק הבוררות

חברי הוועדים שבליכוד נאבקים בחוק הבוררות

50 חברי ועדים שונים בהסתדרות, החברים במרכז ליכוד, נפגשו ביום שני עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, כדי להוביל תכנית פעולה למניעת חוק הבוררות חובה בשירותים החיוניים. החוק שאמור להביא להפסקת השביתות התכופות ברכבת ובשאר השירותים החיוניים, עלה בעבר על שולחן הכנסת אך נדחה בעקבות לחצי הוועדים והכוח המופרז שהשיגו בתוך הליכוד ובמפלגות השונות.

החוק עלה שוב בשבועות האחרונים ע"י רוה"מ נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ, אחרי שבבחירות האחרונות השיח הכלכלי הליברלי פרץ ורוה"מ אף ערך מפגש מיוחד עם חברי "הליברלים בליכוד" – קבוצת מתפקדים בליכוד ששמה לה כמטרה להוות משקל נגד לחיים כץ ולמתפקדי הוועדים שבליכוד, שעד היום קבעו את סדר היום הכלכלי.

בשנים האחרונות יותר ויותר מתפקדים הצטרפו לליברלים בליכוד ובמסגרת המפגש הנ"ל עם רוה"מ הועבר מסמך דרישות שכלל בין השאר את חוק הבוררות. כעת, חברי מרכז הליכוד ששייכים לוועדים נפגשים עם יו"ר ההסתדרות בצעד חירום על מנת לסכל את החוק.

מהפגישה יצאה קריאה מפורשת לראש הממשלה בנימין נתניהו לסגת מהחוק שאותו הוא מקדם ביתר שאת בכנסת הנוכחית, בטענה שהוא מהווה פגיעה בדמוקרטיה ובעבודה המאורגנת.

במהלך הפגישה, חברי סיעת הליכוד בהסתדרות בראשות רועי שרעבי, סגן יו"ר ההסתדרות ויו"ר סיעת הליכוד בארגון, הודיעו כי במסגרת התכנית הם יפעלו אל מול מוסדות הליכוד, השרים וראש הממשלה כדי לסכל את העלאת הצעת החוק. חברי הוועדים שלקחו חלק בפגישה הודיעו כי הם יפעלו בכל האמצעים בתוך הליכוד נגד הכוונה להעביר את חוק הבוררות בכנסת הבאה, שנעשה לדבריהם במהלך חד-צדדי וללא הידברות. הם קראו לראש הממשלה לשבת עם יו"ר ההסתדרות, ואמרו כי "מניסיון, מהלכים חד-צדדיים לא מצליחים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]