כ-12,000 מתפללים נכנסו לקבר יהושע בן נון שבשומרון. דגן: ״נהיה כאן לשמור על המקומות הקדושים״ - 0404
כ-12,000 מתפללים נכנסו לקבר יהושע בן נון שבשומרון. דגן: ״נהיה כאן לשמור על המקומות הקדושים״ רועי חדי

כ-12,000 מתפללים נכנסו לקבר יהושע בן נון שבשומרון. דגן: ״נהיה כאן לשמור על המקומות הקדושים״

מעל 12,000 מתפללים נכנסו הלילה (רביעי) לקבר יהשע בן נון שבשומרון, בכניסה הגדולה בשנה, שמתקיימת לציון יום פטירתו של בן נון שעל פי המקורות מתקיים בכ"ו ניסן.

בין אלפי המתפללים נכנסו גם: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, הרב דודי דודקביץ', ראש מועצת עמנואל אליהו גפני, הרב ישראל אביחי, הרב בניהו שמואלי, הרב דודקביץ, האדמור מקופישניץ, והרב יעקב אדס.

את הכניסה ליוותה חטיבת אפרים שאפשרה למתפללים להכנס רגלית לכפר בבטחה.

דגן אמר במקום: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר אלפי שנים, לא ישכח את שורשיו ואת אדמתו. וזאת אנחנו מבטיחים. אנחנו תושבי השומרון נהיה כאן על המשמר לשמור על המקומות הקדושים ולשמור על האדמה הזו למען הדורות שיבואו אחרינו".

עוד הוסיף דגן: "אני קורא לכנסת החדשה ולממשלה החדשה לקבל כוחות וללמוד מיהשע בן נון מנחיל הארץ, ולהקים ישובים חדשים ולהחזיר את יישובי צפון השומרון שנעקרו".

סגן יובל הרמן, סגן קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים: ״מספר פעמים בשנה החטיבה מלווה ומאבטחת כניסה אל הקברים, במטרה שיהיה ניתן להתפלל בבטחה. הכניסות אל הכפר נעשות באופן מרוכז, באבטחה מלאה של לוחמי צה״ל, מג״ב ובשיתוף משטרת ישראל בהערכות ובתכנון מקדים.

נמשיך לפעול כדי לאפשר כניסה למתחם קבר בן נון לצד שמירה על בטחון תושבי הגזרה והמבקרים״.

הרב אליקים לבנון: "אנחנו מברכים את כל המוני בית ישראל ביום ההילולא של יהשע בן נון, כובש ארץ ישראל, כובש הארץ, מברכים את המוני עם ישראל שתתקבלנה תפילותינו, ושממשלת ישראל תקום ותהיה ממשלה אחת מאוחדת שתפעל למען התורה למען ההתיישבות למען הארץ, בעה מכוחו של יהשע בן נון תבנה התורה ותבנה הארץ במהרה בימינו".

הרב עמנואל אליהו גפני: ״מאוד מרגש לראות את עם ישראל בכזה מקום, השומרון התברך בכאלה מקומות קדושים, שהמורשת של עם ישראל התחילה פה, אנחנו קוראים לעם ישראל לבוא לפה".

רועי חדי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]