40 שנה לרצח בני משפחת הרן - הפיגוע שזעזע מדינה שלמה - 0404
40 שנה לרצח בני משפחת הרן – הפיגוע שזעזע מדינה שלמה

40 שנה לרצח בני משפחת הרן – הפיגוע שזעזע מדינה שלמה

היום כ״ה בניסן, חלפו 40 שנה מאז הפיגוע הרצחני בעיר נהריה, שסיים את חייהם של חלק ממשפחת הרן בצורה המזעזעת ביותר, רק משום שהיו יהודים החיים במולדתם.

40 שנה חלפו מאותו יום בו מחבל מתועב בן 16 בלבד העונה לשם סמיר קונטר, חדר מדרום לבנון והוביל קבוצת מחבלים ארורים, שהחלה במסע רצח מחריד.

תחילה, קבוצת המחבלים הגיעה אל פתח בית בעיר נהריה והוברחה על ידי בעל הדירה ביריות, השוטר אליהו שחר שהוזעק למקום האירוע, נהרג בחילופי האש.

לאחר מכן, הגיעו המחבלים לבית ברחוב ז’בוטינסקי בעיר והחלו בהרג נוסף, של בני משפחת הרן.

האם סמדר אשר פעלה בתושייה רבה, עלתה לבוידעם בדירתה ביחד עם בתה בת השנתיים יעל, ובכדי להציל את שתיהן, סגרה את פיה לקולות הבכי בעזרת ידה. כתוצאה מכך, נחנקה יעל הקטנה למוות.

במקביל, המחבלים לקחו את אב המשפחה דני ובתו עינת לחוף הים כבני ערובה. כאשר ראש חולית המחבלים סמיר קונטר הבחין בכוחות הבטחון וההצלה, הוציא להורג מטווח 0 את דני לנוכח עיני בתו הטהורות. מיד לאחר מכן, לקח את עינת בת ה-4 ורוצץ את ראשה הקט בעזרת קת הרובה אותו אחז וסיים את חיה בצורה האכזרית ביותר.

בשנת 2008 החליטה ממשלת ישראל בהחלטה שערורייתית לשחרר את חלאת המין האנושי סמיר קונטר בעסקת חילופי שבויים שנויה במחלוקת.

הצדק יצא לאור בחלוף 7 שנים, כאשר היושב במרומים פתח את שערי הגיהנום בפני המחבל הארור, אשר חוסל בפעולה שיוחסה לזרועות הבטחון של ישראל.

בשנת 1979 יצאו מחבלים ממדינה זרה לרצוח יהודים, בשם האל, בשם השנאה ליהודים בישראל. יצאו לרצוח יהודים, ילדים עוללים, רק משום שהיו יהודים החיים בארצם, בשם השנאה. בשם התאווה לדם.

בכל יום ויום עלינו לזכור היטב, גם כאשר קומץ נלוז מטיף לנו שהרג יהודים קורה באשמתינו ובאשמת פועלינו, שהדבר קורה, קרה ויקרה, אך ורק משום ששבנו אל אדמתינו, מולדתנו, ולא נזוז ממנה לעולם, גם אם נזדקק להוכיח את צדקת דרכינו בכל יום מחדש.

עם כלביא יקום ויתנשא מעל כל שעל בארץ ישראל.

יהי זכרם של בני משפחת הרן ברוך, אמן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]