בזכות הסרטון שפורסם ב-0404: כתב אישום יוגש נגד הנהג שתועד מבצע פרסה שסיכנה נהגים (צפו) - 0404
+

בזכות הסרטון שפורסם ב-0404: כתב אישום יוגש נגד הנהג שתועד מבצע פרסה שסיכנה נהגים (צפו)

סרטון ממצלמת דרך של רכב פרטי, שפורסם לראשונה בחדשות 0404, ובו תיעוד של ג'יפ שחור המבצע פרסה וחותך קו הפרדה רצוף בכביש מהיר וכמעט גורם לתאונת דרכים קטלנית, הביא את המשטרה לבצע מעצר של נהג הג'יפ ולהגיש כנגדו כתב אישום חמור. 

עפ"י הסרטון, בתאריך 26.4.19 נראה נהג רכב פרטי (עם מצלמת דרך) נוסע על כביש 92 לכיוון צפון בסמוך לצומת מעגן, כאשר לפתע הוא מבחין ברכב מסוג ג'יפ שנסע בנתיב הנגדי, מבצע פרסה על קו הפרדה רציף, גורם לו לסטות בפתאומיות לנתיב הנגדי, וכמעט להתרחשות תאונה קטלנית. עוד נראה בסרטון כי נהגים נוספים שנסעו בנתיב הנגדי, סטו מהנתיב וביצעו בלימת חירום, עקב הימלטות נהג הרכב הפרטי בכדי למנוע תאונה עם הג'יפ שביצע את העבירה. לאחר מכן נראה נהג הג'יפ משלים את הפרסה ונכנס לתוך שביל שהוביל לשטח.

עוד באותו היום, החלו חוקרי היחידה המרכזית של אגף התנועה לבצע פעולות חקירה על מנת לאתר את המעורבים בסרטון. במהלך החקירה זומנו מספר עדי ראיה כולל המתלונן שנהג ברכב הפרטי ונמסרו עדויות מהאירוע.

היום (שני), אותר וזומן לחקירה תחת אזהרה נהג הג'יפ, גבר כבן 42 תושב אזור הצפון. בתום החקירה ולאחר שמסר את גרסתו שוחרר בתנאים מגבילים, וביום חמישי מתכוונת המשטרה, באמצעות מחלקת תביעות תעבורה, להגיש כנגדו כתב אישום חמור לבימ"ש תעבורה בנצרת בגין: סיכון משתמשי הדרך, נהיגה בקלות ראש, נהיגה בחוסר זהירות, חציית קו הפרדה רצוף וביצוע פניית פרסה תוך הפרעה למשתמשי הדרך.

מהמשטרה נמסר כי, "במשטרה רואים בחומרה את האירוע ואת סיכון משתמשי הדרך בפרט והוסיפו, נמשיך לפעול במהירות ובנחישות כפי שפעלנו באירוע זה במטרה לאתר פורעי חוק ולמצות עימם את הדין".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com