'זיכרון בסלון': מוזיאון ידידי ישראל מנציח את זיכרון השואה - 0404
+
'זיכרון בסלון': מוזיאון ידידי ישראל מנציח את זיכרון השואה

'זיכרון בסלון': מוזיאון ידידי ישראל מנציח את זיכרון השואה

מוזיאון ידידי ישראל יארח את פרויקט 'זיכרון בסלון' ביום שלישי (30.4) בערב, ומזמין את הקהל הרחב להשתתף. בליבו של הערב, ניצול השואה משה בארט יספר על משפחתו, משפחת וייטמן מהעיירה רימונוב מפולין, שנכבשה על ידי הגרמנים וכיצד הצליח לשרוד את השואה.

19:00-20:00- עדות מפי משה בארט בשפה האנגלית.

20:00-21:00 שיח פתוח על מקום זיכרון השואה בחיינו כיום ובעתיד, תוך התמקדות בנושא המרכזי של השואה בעיצוב החברה הישראלית.

21:00-21:30 אורחי הסלון מוזמנים להיערך מראש להשתתף ב'במה פתוחה', אפשר להכין טקסט אומנותי, קטע קריאה או סיפור ולשתף את פרי עטם.

להרשמה לאירוע ניתן לשלוח מייל: reservations@fozhc.com או להתקשר למספר: 02-5329401 

חלק מתוך עדותו של מר משה בארט: "בספטמבר 1939 כבשו הגרמנים את עירו והיהודים נשלחו לעבוד בעבודות כפייה. לאחר מכן הוריו, אחותו, דודתו ודודו נלקחו לתחנת הרכבת, גורשו למחנה ההשמדה בלז'ץ. משה עבר ממחנה למחנה, מעבודת כפייה אחת לאחרת, הגיע אל מחנה ההשמדה אושוויץ והצליח לשרוד את צעדת המוות, שרבים מהצועדים בה כשלו ומתו או נורו למוות. משה עבר שנים רבות תחת רדיפת הנאצים תוך גבורה ותעצומות נפש. לאחר סיום המלחמה משה חזר לפולין כדי לגלות מה עלה בגורל בני משפחתו ומצא שמכל בני משפחתו, שרד רק אחיו היקר ברוך.

אל ישראל הגיע בשנת 97' לאחר שחי בארה"ב, וכיום ילדיו ומשפחותיהם חיים כאן ביחד איתו. משה פועל עם קבוצה המוקדשת להנצחת זכרם של יהודי רימנוב. את קורותיו בשואה הנציח בספרו "I won!", שיצא לאור בשנת 2015".

בתמונה: משה בארט ומשפחתו שנספתה בשואה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com