נכפתו בידיהם ורגליהם תוך אמירות אנטישמיות: שליחי חב"ד בניירובי הוכו באכזריות במהלך שוד אלים - 0404
+
נכפתו בידיהם ורגליהם תוך אמירות אנטישמיות: שליחי חב"ד בניירובי הוכו באכזריות במהלך שוד אלים

נכפתו בידיהם ורגליהם תוך אמירות אנטישמיות: שליחי חב"ד בניירובי הוכו באכזריות במהלך שוד אלים

שליחי חב"ד בניירובי בירת קניה, הרב שמואל נוטיק, רעייתו חיה ושלושת ילדיהם, עברו במהלך הלילה שוד אלים שלווה באמירות אנטישמיות קשות, במהלכו הוכו ההורים באכזריות באמצעות מקלות, נכפתו ונפצעו. חבורת השודדים איימו על חייה של חיה אשת הרב, פצעו אותה בראשה והיא נזקקה לניתוח. הרב נוטיק נפצע אף הוא וקיבל טיפול רפואי.

השליחים עברו לאחרונה למבנה חדש, גדול יותר, אך על פי חוקי רשויות קניה, חל איסור ששומר המקום יחזיק בנשק, אלא ישמור בצורה פיזית בלבד, הכנופייה הגיעה באישון לילה ועברה את השומר שלא ידוע אם הוא שיתף פעולה בשלב זה. השודדים הגיעו לסלון המשפחה העירו את הרב שניסה להתקשר למשטרה ואיימו עליו: "אם לא תשתף איתנו פעולה – אתה והמשפחה שלך תסיימו את חייכם הלילה".

השודדים עברו לשאר החדרים, קשרו את בני הבית בידיהם וברגליהם, פנו לרעיית הרב והרביצו בראשה בחוזקה במשך עשרות פעמים. הרבנית הצליחה לברוח לחדר סמוך, שם נעלה את עצמה, כאשר היא פצועה ומדממת קשות. הילדים, הצליחו להגיע אליה ושם התחבאו הרביעייה. 

הכנופייה האלימה גנבה את כל הציוד מהבית. בין היתר, מחשבים, טלפונים ניידים, תפילין, תכשיטים, כסף, חנוכיה, פמוטים לנרות, גביעים לקידוש, מזון וציוד מטבח תעשייתי ואף ביצעו הרס רב בבית. 

"הזעזוע קשה מאוד ואל יתואר. מדובר בשוד על רקע אנטישמי. היקף השוד בעשרות אלפי דולרים, אך הפציעות הנפשיות לא בטוח שיגלידו לעולם", אמרו.