העמותה שעוזרת לחיילים לחגוג את חג הפסח בכבוד - 0404
העמותה שעוזרת לחיילים לחגוג את חג הפסח בכבוד עמותת ישר לחייל

העמותה שעוזרת לחיילים לחגוג את חג הפסח בכבוד

פסח הוא זמן משמח לחיילי ישראל. רבים מהם נמצאים ברגילה מהצבא וחוזרים הביתה לחגוג את ליל הסדר. עבור חלק מהחיילים, השמחה של החג מגיעה עם דאגה ומתח, בפרט אצל אלו מרקע כלכלי חלש יותר. אלו שנשארים בבסיס מקבלים ארוחת סדר טעימה מהצבא, אך לחיילים ממשפחות נזקקות, המצב בבית קשה יותר. בנוסף, "חיילים בודדים" (יתומים, אלה שעלו לבדם, או כל מי שמסיבה כלשהי לא מקבל תמיכה כספית מהוריהם) נאבקים כלכלית ומתקשים לסדר ולשלם עבור ארוחות החג שלהם בזמן החופשה מהצבא.

בכדי לענות על מצב מצער זה, מדי שנה עמותת "ישר לחייל" מחלקת חבילות מזון למאות חיילים הבאים מרקעים מורכבים. מלבד מצרכי המזון הבסיסיים המסייעים לחיילים ולמשפחותיהם בהכנת ארוחת החג, חבילות הפסח כוללות תוספות מיוחדות לליל הסדר: מיץ ענבים, כוסות קידוש דקורטיביות, עוגות ועוגיות לפסח, מצה שמורה והגדה!

עמותת ישר לחייל

ב-15 לאפריל במעלה אדומים, המתנדבים של "ישר לחייל" הכינו חבילות מזון לכ-850 חיילים מלמעלה מ-15 יחידות שונות. היחידות כללו גדודים של גולני, נח"ל, כפיר, ופיקוד העורף. גדודים מיוחדים שהגיעו לאסוף כללו את גדוד נצח יהודה (יחידה מיוחדת המאוכלסת על ידי חיילים מרקע חרדי), אגוז, יחידת כיפת ברזל, וגדוד אריות הירדן, אחד מהגדודים המעורבים של צה"ל. במהלך היום הגיעו נציגים מכל יחידה לאסוף חבילות מזון לאלו שביחידותיהם, ואפילו היו יחידות שנסעו לחלק את כל המשלוחים לבתי החיילים. בנוסף, ניתן סיוע למשפחות השכולות של חיילים שנפלו בהגנת ישראל.

אירוע אריזות המזון נתמך על ידי עיריית מעלה אדומים, בהשתתפות ראש העיר בני כשריאל. המזון נרכש הודות לתרומות של רבים בישראל ובעולם.

לקבלת עוד מידע על עמותת ישר לחייל ופעילותיה, ועל הפרוייקטים המסייעים לחיילינו, ניתן לבקר באתר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]