מהם תפקידיו של עורך דין משרד הביטחון - 0404
+
מהם תפקידיו של עורך דין משרד הביטחון Pixabay

מהם תפקידיו של עורך דין משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון מייצג חיילים ושוטרים שנפגעו במהלך שירות צבאי או ביטחוני או לחילופין חלו בעקבותיו ומעוניינים לתבוע את משרד הביטחון. הפגיעה יכולה להיות פיסית, כגון תאונה, פציעה או חשיפה לחומרים מסוכנים או פגיעה נפשית. הייצוג יכול להיות ייצוג משפטי מלא למען השגת אחוזי נכות וקבלת קצבת נכות קבועה או לחילופין ייצוג לאחר החמרת מצב או בעת הגשת ערעור על החלטה קודמת.

הסיבות בגינן ניתן לתבוע

עו"ד משרד הביטחון יכול לסייע לכם לקבל הכרה ממשרד הביטחון כנכי צה"ל, שזכאים לקבל קצבה חודשית והטבות נוספות, כמו למשל הנחה בתשלום ארנונה. אנשי שירות חובה, קבע, מילואים, שב"כ, שירות בתי הסוהר והמשטרה, אשר נפגעו בתאונה או כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים, אשר נפגעו במהלך האימונים או בעת הקרב, שפיתחו מחלה פיסית או נפשית וכעת תפקודם נפגע – כדאי שיגישו תביעה ויזכו בכל המגיע להם על פי חוק.  

חשיבות העסקת עורך דין משרד הביטחון

ישנה חשיבות רבה בבחירה של עו"ד מומחה לתביעות מסוג זה. מדובר בנושא קריטי ומהותי בחיי התובעים, ולכן יש לגשת לטפל בו באופן המקצועי והיסודי ביותר. חשוב להיעזר באיש מקצוע שמכיר את המערכת, את הנהלים המשפטיים ואת הנפשות הפועלות, וידע להשיג עבורכם את מה שמגיע לכם. עו"ד משרד הביטחון יגדיל באופן משמעותי את סיכוייכם למצות את זכויותיכם המשפטיות ולזכות בהכרה ובפיצוי וישפר את התנאים להם תזכו.  

ייצוג משפטי מלא

עורך דין משרד הביטחון יכול לעזור לכם להגיש תביעות למשרד הביטחון באופן מלא – מ-א' עד ת', וילווה אתכם לכל אורך התהליך. הוא יעזור לכם להוכיח קשר סיבתי בין האירועים במהלך השירות הצבאי לבין הפגיעה ממנה אתם סובלים, ייצג אתכם בוועדות הרפואיות השונות ומול קצין התגמולים ויסייע לכם להעלות את אחוזי הנכות שתקבלו ולזכות בקבצה לה אתם זכאים.

ערעור על החלטות קודמות

עו"ד יכול ללוות אתכם גם בהגשת ערעור על החלטות שנתקבלו בוועדות הרפואיות או על ידי קצין התגמולים. במצב זה יש להגיש ערעור בליווי חוות דעת רפואית חדשה ו/או עדויות רלוונטיות, שיגבו את הטענות שלכם להכרה כנכי צה"ל לצורך קבלת קצבת נכות מתאימה.

תביעה בגין החמרה במצב

במידה וכבר זכה התובע לקבל אחוזי נכות בעקבות תביעתו, וחלה החמרה במצבו הרפואי ו/או הנפשי, הוא ראשי להגיש תביעה להכרה במצב החדש. בדרך זאת הוא עשוי לזכות בתנאים טובים יותר ובקצבה גדולה יותר משקיבל בעבר. גם לצורך כך מומלץ להיעזר בעו"ד משרד הביטחון שיעזור לכם להפיק את המיטב מהמצב החדש.  

רישום כספק משרד הביטחון

תפקיד נוסף של עו"ד משרד הביטחון הוא לעזור לגופים, עסקים ואנשי מקצוע להיות רשומים כספקים של משרד הביטחון. זהו תהליך ארוך שמצריך זמן ומשאבים נפשיים ומערב ביורוקרטיה רבה, ויש לבצעו באופן הטוב והמסודר ביותר. על מנת לצלוח אותו באופן האידיאלי ולזכות בסטאטוס של ספק מוכר, בהחלט מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com