איך בוחרים ביטוח לרכב יד 2? - 0404
+
איך בוחרים ביטוח לרכב יד 2? שאטרסטוק

איך בוחרים ביטוח לרכב יד 2?

רכישת רכב היא אחת העסקאות היקרות והמשמעותיות ביותר שרובנו נעשה במהלך חיינו. מעבר למחיר הגבוה, שרובנו לא מוצאים עצמנו מוציאים מדי יום, אותו כלי רכב שישמש אותנו על הכבישים הוא במקרים רבים גם מה שיבטיח את הביטחון שלנו במהלך הנסיעה, ולכן ראוי שייבחר בקפידה.

רכישת רכב יד 2 היא ללא ספק הכיוון אליו פונים רוב רוכשי הרכב. מחירי רכב יד 2 נמוכים משמעותית ממחירים של רכב חדש, ובמקרים רבים ניתן למצוא רכבים שמורים, שטופלו היטב ושמצבם בהחלט מבטיח שימוש תקין ובטוח.

יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שהבטיחות שלכם ושל בני משפחתכם היא מעל לכל, וכאשר אתם קונים רכב יד 2, עליו להידבק ולהיבחן מכל הזוויות על מנת להבטיח שלא עבר תאונות, פגיעות או תיקונים שעלולים לסכן את בטיחותכם. לצד רכישת רכב יד 2, ועל אחת כמה וכמה בגלל שמדובר ברכב יד 2, אל תוותרו על ביטוח רכב מתאים.

ביטוח לרכב יד 2

עם רכישת רכב יד 2, עליכם להחליט איזה כיסוי ביטוחי אתם מעוניינים לרכוש. ביטוח חובה הוא המובן מאליו, כיוון שאתם מחויבים על פי חוק לעשותו, והוא מה שיכסה אתכם (כמו גם הולכי רגל שייפגעו, חלילה, על ידכם) במקרה של נזקי גוף עקב תאונה.

ביטוח החובה לא מכסה נזקי רכוש, שעלולים להיגרם לרכב עצמו או לרכוש שלכם או של צד שלישי במקרה של תאונה, גניבה, אסון טבע ועוד. מקרים אלו יכוסו על ידי ביטוח צד ג', אשר מכסה נזקי רכוש שנגרמו במצבים אלו לצד שלישי, או על ידי ביטוח מקיף הכולל ביטוח צד ג' ומוסיף לו כיסוי גם עבור הנזקים שנגרמו לכם.

ביטוח מקיף וצד ג' אינם ביטוחי חובה, אך במקרה הצורך יכולים לכסות הוצאות תיקון, להבטיח רכב חלופי ואף להחזיר את עלות הרכב כולו במקרים מסוימים, כיסויים שלא תוכלו לקבל בלעדיהם. רוב הנהגים, לכן, בוחרים לבטח את עצמם לכל צרה שלא תהיה, כשמדובר ברכב יד 2, לצערנו, הסיכוי לצרות מסוימות והעלות שלהן, במידה יהיו גבוהים יותר.

את סוג הביטוח שאתם מעוניינים בו אתם יכולים להזמין בקלות כבר כיום במהירות: גו ביטוח רכב מאפשרת לכם לקבל הצעת מחיר דרך המובייל, ודרך האתר, תוך דקות ספורות, גם לבחור את הפוליסה או הפוליסות המבוקשות ולהתחיל לנסוע בראש שקט.

ההיסטוריה של הרכב

כידוע, רכב יד 2 הוא לא רכב שמגיע אליכם ישירות מהניילונים, אלא רכב שכבר היה בשימוש של נהג או משפחה אחת או שתיים, ואף יותר מכך, עבר איתם קילומטראז' לא מבוטל, במקרים רבים, וייתכן שגם לא מעט תאונות, בעיות ותיקונים.

היסטוריית הטיפולים של הרכב היא אחד הנתונים החשובים שעליכם לקבל ברכישה של רכב יד 2, יחד עם היסטוריית התאונות של הרכב. פוליסת הרכב שתבחרו תהיה מושפעת מנתונים אלה, כיוון שככל שהרכב סבל מיותר בעיות, עבר יותר תאונות ובהתאם גם יותר טיפולים, כך רמת הבטיחות שלו נמוכה יותר, ובהתאם לכך יהווה סיכון גדול יותר עבור החברה המבטחת. כיוון שכך, הפרמיות שתשלמו על פוליסת הביטוח של רכב זה, תעלה לכם יותר, ככל הנראה.

הצעת מחיר והזמנת ביטוח – כדי שתוכלו לישון בשקט

על מנת להבין בדיוק כמה תעלה לכם פוליסת ביטוח רכב, אספו במפורט את כל פרטי היסטוריית הטיפולים והתאונות של הרכב, קחו את הפלאפון שלכם ביד והכנסו אל גו ביטוח להזמנת ביטוח רכב ישירות דרך המובייל. בכמה צעדים פשוטים וברורים תוכלו להכניס דרך המובייל את כל פרטי הרכב, כולל ההיסטוריה שלו, שנת הייצור, הדגם וכל שאר הפרטים הרלוונטיים ולקבל עבורם הצעת מחיר.

קחו בחשבון שגם הנתונים שלכם, כנהגים, עשויים להשפיע על המחיר, במיוחד אם אתם נהגים חדשים או נהגים מבוגרים מעל גיל מסוים. בהתאם לנתנוים שסיפקתם תקבלו הצעת מחיר הולמת ותוכלו, בנגיעת אצבע, להזמין את ביטוח הרכב התפור בדיוק למידותיכם, באמצעותו תוכלו לישון היטב בלילה, בידיעה שבכל הנוגע לרכב שלכם – אתם מכוסים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com