באישור המנהל: ערבים נכנסו לשטחי יישובים ישראלים ואיימו על תושביהם שיגרשו אותם (צפו) - 0404
+

באישור המנהל: ערבים נכנסו לשטחי יישובים ישראלים ואיימו על תושביהם שיגרשו אותם (צפו)

לעיני המצלמות: הבוקר (חמישי), יום אחד בלבד לפני חג הפסח, הוכנסה באישור המנהל האזרחי קבוצת ערבים מאיזור בית לחם על מנת לבצע "חריש" בשטחי היישובים הישראלים של מזרח גוש עציון. ביישובים כפר אלדד ונוקדים יודעים לספר, כי בשבועות האחרונים מתקיים מבצע נרחב של השתלטות על אדמות באיזור היישובים, בחסות ובאישור המנהל האזרחי.

הבוקר, קבוצת ערבים שנכנסה לשטח ללא בידוק ביטחוני ובאישור מאנשי המנהל האזרחי, פנתה באיומים כלפי תושבים ישראלים הגרים במקום, כשאחד מהם אף צולם כאשר הוא מאיים: "נוציא אתכם מהארץ בעזרת אללה, זו הארץ שלנו", ותוך שהוא מסמן "וי" בידיו. אותו ערבי שאיים, הגיע ללא תעודה מזהה ולמרות זאת הוכנס לשטח החריש ללא בדיקת תעודותו והפקדתה, בניגוד לנהלים.

השתלטות זו על האדמות מתרחשת בסמוך לבתי התושבים, וכאשר הערבים אף "זוכים" לצלם ולתעד בתוך היישובים ללא הפרעה ובליווי קציני המנהל האזרחי.

בשבוע שעבר, באירוע חריש נוסף, נתפסו ותועדו שניים מהערבים, כשהם מצלמים בתים בתוך היישוב. המידע הועבר למנהל האזרחי שהחליט לא לנקוט בצעדים.

מיחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים נמסר בתגובה:

"נדגיש כי באשר לאירוע הנ״ל מדובר בתיאום עבודות של תושבים פלסטינים לחלקה הנמצאת בבעלותם וממוקמת מחוץ לתחום היישוב. כמו כן, תיאום זה התבצע בליווי כוחות הביטחון באזור. כמדי שנה, מתאם המנהל האזרחי בתקופת החריש עבודות חקלאיות באדמות פרטיות פלסטיניות הנמצאות בסמוך או בתוך יישובים ישראליים. עבודות אלו מתואמות ומתבצעות בליווי גורמי הביטחון באזורים השונים, בכפוף לנהלים והחוקים הקיימים.

נדגיש כי בסמכותו של המנהל האזרחי, האמון על מימוש הסמכויות בשטחי C, לאפשר כניסת תושבים פלסטינים לאדמותיהם בתקופות חקלאיות שונות למטרת עיבוד שטחם. כל זאת, בכפוף להוכחת בעלות על השטח ולקריטריונים ביטחוניים".